ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Історія на нічку: На Закарпатті знайшли містичне і моторошне місце

Австрійське кладовище часів Першої світової війни у Карпатах — місце воістину містичне, мовчазне і трохи моторошне
Depo.
24 січня 2016 22:26
ФОТО: depo.ua
Історія на нічку: На Закарпатті знайшли містичне і моторошне місце
Історія на нічку: На Закарпатті знайшли містичне і моторошне місце

П'ять років тому цвинтарну галявину розчистили скаути, пише Depo.Закарпаття з посиланням на karpatnews

Кладовище розташоване у підніжжя Говерли, на невеличкій галявині посеред густого лісу. Дорога до нього дуже гарна: порослі мохом пеньки, повалені дерева і жодного сміття. Здається, що потрапив у казковий ліс з мавками і лісовиками. Відчувається, що тут рідко бувають люди.

Практично усі солдати загинули в один день - 30 серпня 1916 року. На кладовищі поховано кілька десятків австрійських солдатів, усі вони загинули практично в один день — 30 серпня 1916 року. Тоді точилися запеклі бої між військами Російської та Австро-Угорської імперій за контроль над карпатськими висотами. До речі, на самому Чорногорському хребті, на висоті понад тисячу-півтори тисячі метрів, можна побачити залишки окопів сторічної давнини. На могилах можна прочитати імена солдатів, їхні звання, вік і дату смерті, щоправда, німецькою мовою. Найбільше вражає, що більшість з них були молодими, мали по 20-22 роки, і загинули в один день.

Історія на нічку: На Закарпатті знайдено містичне і моторошне місце  - фото 1

Некрополь виглядає доглянутим, хоча люди тут бувають рідко. Зараз до цвинтаря веде туристичний маршрут, на деревах позначені маркери, тому заблукати важко. Однак так було не завжди. Досвідчені туристи розповідають на форумах, що місце було практично нереально відшукати, кругом валялися повалені дерева, а кам'яні надгробки поросли мохом. Кладовище розчистили у 2010 році волонтери-скаути. Вони два дні шукали це місце, ще три — розчищали кладовище та маркували маршрут. Тоді ж цвинтар освятили священники православної та католицької церков. 

Історія на нічку: На Закарпатті знайдено містичне і моторошне місце  - фото 2