UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Інфекціоніст розповів про найпоширеніші помилки хворих на COVID-19

Пацієнти, які вперше стикаються із новим вірусом часто не тільки не знають, як правильно реагувати. Проте вірус циркулює вже досить довго, тож лікарі виокремили ряд помилок і радять, як їх уникнути

Інфекціоніст розповів про найпоширеніші…

За час карантину лікарі встигли вивчити захворювання та далеко просунутися вперед. Однак пацієнти, які вперше стикаються із новим вірусом часто не тільки не знають, як правильно реагувати при хворобі, а й роблять помилки. Які саме та як себе правильно поводитися при хворобі, розповів лікар-інфекціоніст Євген Дубровський, який лікує від COVID-19 у Київській лікарні № 4. Повідомляє Волинь Online, пише Depo.Закарпаття.

1. Паніка. 

Метушня, агресія, розпач – вся палітра негативних емоцій виливається в непродуктивний бік і робить шкоду пацієнтові та його близьким. Не кажучи вже про згубну дію стресу на саму імунну систему – єдиного захисника від вірусного захворювання. 

2. Приймати потужні антибіотики на ранній стадії захворювання. 

"Антибіотики не діють на віруси! Це величезна помилка – сотні, сотні пацієнтів поступають в інфекційні стаціонари з пневмоніями на 6-8 добу після вже пропитого курсу антибіотика, часто і не одного. Це не працює. Це призводить лише до антибіотикорезистентності та зайвому отруєнню організму", - розповідає лікар.

За його словами, у протоколі лікування Covid-19 чітко наголошують, що антибіотики забороняють приймати для профілактики чи для лікування неускладнених форм. Для призначення антибактеріальних препаратів є покази: характерні зміни в аналізах, рентгенологічна картина та клінічна картина. 

3. Масове обстеження всіх контактних. 

"Постійно чую випадки, коли люди біжать в лабораторії здавати мазочок ПЛР на ковід, коли у них на роботі чи в оточенні хтось захворів. Навіщо? Є інкубаційний період. Після контакту з хворим має пройти не менше 5 діб (в середньому 7-10, максимум 14 діб), щоб людина захворіла і почала виділяти вірус. Який сенс бігти та здавати тести одразу після контакту? Що ми хочемо побачити: негативний результат. І що далі? Він же неінформативний! Людина захворіти може значно пізніше", - попереджає інфекціоніст.

Лікар стверджує, що лише, коли з'являться перші симптоми, навіть легкої форми ковід – слабкість, втома, невисока лихоманка. Може пропасти смак чи нюх. Лише тоді треба робити тест. 

4. Бігти в стаціонар. 

"І хоча лікарі стаціонарів просто з ніг валяться від навантаження та кількості звернень, вони надають таку консультативну допомогу, бігаючи від важких хворих у своєму відділенні до натовпу панікерів на пропускнику. Для стаціонарного лікування є покази, є критерії важкості. Якщо після огляду не видно небезпечних симптомів чи підозри на негативну динаміку, людина має лікуватись вдома", - говорить Дубровський.

5. Самолікування. 

За словами лікаря, він постійно чує про випадки, коли людина тиждень, два просто згорає від 40-градусної лихоманки вдома, приймає шалені дози жарознижуючих і потім потрапляє в стаціонар у вкрай важкому стані. Навіщо? Саме для таких пацієнтів розгорнута мережа ковідних лікарень. Тому стало дуже погано — не гайте часу, викликайте швидку.

6. Противірусні. 

Інфекціоніст стверджує, що в українців улюбленіші препарати всілякі амізони, гропринозини, аміксини та т. п. й тільки людина захворіє, то починає їх пити жменями. Але ці ліки не лікують, а підсилюють та стимулюють дію імунної системи. 

"Сам по собі COVID-19 не чинить руйнівного впливу на тканини та клітини. Біда трапляється коли організм неадекватно відповідає на чужорідний агент. І імунні клітини, вбиваючи вірус, наносять значні пошкодження власним тканинам. Тому забороняється використовувати препарати, які ще більше роблять імунітет агресивнішим. Тому на противірусні – зараз табу", - наголошує лікар.

7. КТ. 

"Те, що ми бачимо на комп’ютерній томографії в вигляді матових скелець – це не та пневмонія, яку ми боїмося та при якій мають бути залучені антибіотики. На таку умовну "пневмонію" антибіотики не діють. КТ – прекрасний високоточний коштовний метод, який в контексті ковіду використовується дуже часто недоцільно. Вражаюча невідповідність стану хворого і КТ-картині, відсутність прогнозувати захворювання, неможливість визначити строки захворювання, жодної допомоги в виборі тактики лікування", — пояснює Дубровський.

Що краще? Звичайний рентген на 6-7 добу. За словами інфекціоніста, він покаже чітко, чи є бактеріальна пневмонія. Й лише якщо вона є, медики призначають антибіотики.

Нагадаємо, ефективно очистити повітря в будинку і поліпшити самопочуття оточуючих допоможуть деякі кімнатні рослини.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme