Імбир для здоров’я: Чудо-корінь, який і з недугами бореться, і схуднути допомагає

Про властивості імбиру говорять давно і багато. Цей корінь настільки корисний, що включити його до свого раціону – справа необхідна
 

Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Закарпаття
Імбир для здоров’я: Чудо-корінь, який і…
Фото: spacecoffee.com.ua

Дієтологи і медики наввипередки радять вживати імбир, особливо у зимовий період. Він дієвий і проти застуди, і для зміцнення імунітету, а до всього ще й допомагає схуднути і нормалізувати травлення. Тому, виходячи з дому, прихопити з собою термочашку з напоєм з імбиру та лимону – хороша і здорова звичка.

Користь імбиру для організму людини

Найкориснішим вважається саме свіжий корінь. Його гіркуватий смак – це наслідок наявності у складі хімічної сполуки гінгеролу. Саме він допомагає протидіяти запаленням та знімати біль. А ще імбир насичений вітамінами групи В і С, які, за регулярного і правильного вживання, позитивно впливають на організм людини. Крім того, у складі імбиру є магній, марганець, залізо, калій, натрій, кальцій, фосфор, цинк та необхідні людині амінокислоти.

Найчастіше люди вживають імбир тоді, коли хочуть зміцнити імунітет. І вірять, що в осінньо-зимовий період, коли організм дещо ослаблений, імбирний напій допомагає протистояти застудам. Добре справляється імбир і з болем у горлі, але тут варто розрахувати насиченість напою, оскільки дещо терпкий смак та гіркота можуть посилити неприємні відчуття у горлі.

Має імбир і протизапальний ефект. Завдяки своєму складу корінь є чудовим засобом для лікування запалень і зняття болю. Його корисно вживати у разі розтягнення м'язів. Допоможе також при мігренях і спазмах. Імбир може ослабити хронічні болі при захворюваннях суглобів.

Корінь також є практично незамінним у налагодженні травної системи. Імбир сприяє нормалізації мікрофлори шлунку та допомагає у боротьбі з кишковими паразитами. Гінгерол стимулює вироблення шлункового соку, що дозволяє подолати захворювання, пов’язані з недостатньою роботою шлунку, підшлункової залози, селезінки, кишківника. Активізуються обмін речовин. Саме тому дієтологи рекомендують вживати імбир під час схуднення. Для довідки: для схуднення чай з імбиру треба вживати до прийому їжі – для зниження апетиту.

чай з імбирем і лимоном

Фото: pixabay.com

Корисним є імбир і для чоловіків. У першу чергу, ефірні олії, вітаміни та амінокислоти у складі імбиру допомагають підтримувати фізичну форму і розумову працездатність. Чоловіче здоров’я напряму залежить від профілактики застійних явищ в органах малого тазу, і саме імбир допоможе у цьому процесі – він покращує кровообіг та зміцнює стінки судин.

Крім того, корінь імбиру очищує кров від холестерину, усуває токсини, має потогінні та знеболюючи властивості. Рослина, будучи відмінним антиоксидантом, допомагає зберігати молодість і красу.

Кому не можна вживати імбир

Протипоказань до вживання імбиру теж є достатньо. Перше, що потрібно знати, – користь імбир приносить тільки тоді, коли вживання його дозоване. Не варто пити чай з імбирем безперервно протягом тривалого часу. Не можна вживати імбир, якщо на шкірі з’явився висип, – корінь може викликати алергічні реакції. При серйозних захворюваннях шлунка імбир протипоказаний, оскільки подразнює слизову. Пожувати шматок кореню рекомендують вагітним – мовляв, це чудовий засіб проти нудоти. Проте вагітним з третього триместру слід вживати імбир з обережністю – через вплив на кровоносну систему і загрозу алергічних реакцій.

Як вживати імбир

Найпоширеніший спосіб – імбирний напій. Готується дуже просто – корінь розміром з великий палець треба обережно очистити (зняти потрібно тільки тоненький верхній шар шкірки, оскільки найкорисніше міститься саме під нею), порізати пластинками або потерти, залити 1,5 літра окропу,  додати кілька шматків лимону. Найкраще робити такий напій у термосі і дати настоятися, однак годиться і звичайний чайник для заварювання. Коли напій трохи настоїться, можна додати ложку меду.

Можна додавати імбир в улюблений чай. Спосіб такий самий, як і у першому випадку, але кількість кореню варто зменшити – щоб повністю не перебивати смак чаю.

Так само можна готувати і сушений імбир – столову ложку порошку залити окропом і далі за звичним рецептом – додати лимон і мед. Ефект від порошку буде не таким дієвим, як від свіжого кореню, та все ж і такий напір має багато корисних властивостей.

Якщо не відлякує пікантний і пряний смак кореню, шматок імбиру можна просто пожувати протягом кількох хвилин. Цей спосіб найкраще діє, щоб притупити почуття нудоти, а також, щоб усунути неприємний запах з роту.

корінь імбиру для здоров’я

І не варто забувати, що імбир активно використовується у кулінарії як додатковий інгредієнт. Він пасує до м’яса та овочевих рагу. А у випічці імбир – вже давно улюблена добавка. Шматочки чи порошок імбиру додають тісто, що робить випічку дуже ароматною.

Ще один спосіб, як можна покращити здоров’я за допомогою чудо-кореня – прийняти ванну з імбирем. Для цього потрібно у ванну (вода до 40-42°С) додати дві столові ложки потертого імбиру і стакан морської солі. Приймати таку ванну рекомендуються не більше 15-20 хвилин. Така процедура допомагає привести в тонус шкіру.

Імбир може стати добрим помічником у підтримці організму у тонусі та здоров’ї. Та потрібно пам’ятати: успіх полягає в дозованості. І одним коренем боротися з хворобами не вийде.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme