ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Горілка – це розкіш. Давайте напиватися!

Підняття акцизів на горілку на 40 відсотків – це економічна дурість плюс самогонізація України
Depo.
18 червня 2015 10:00
ФОТО: depo.ua
Горілка – це розкіш. Давайте напиватися!
Горілка – це розкіш. Давайте напиватися!

Кабінет міністрів України вирішив поступово підняти до вересня ціну на горілку на 40 відсотків. З точки зору наповнення бюджету це, може, й має якесь значення. Хоча як на мене, ми ще більше заженемо галузь в тінь. Насправді, єдине, що треба було зробити Кабміну, це вивести з тіні 40 відсотків тіньової горілки, яка зараз знаходиться на полицях українських супермаркетів.

Іншими словами, всі прекрасно знають, що досі працює схема, яка була започаткована ще за часів Януковича, і яку приписують Юрію Іванющенку. Ця схема полягала у тому, що "Укрспирт" передавав "лівий" спирт горілчаним заводам, які в свою чергу, виробляли горілку з відносно якісного спирту, і потім за певними схемами горілка з'являлася на прилавках магазинів.

Варто наголосити, що, як вважають експерти, до 40 відсотків української горілки - це "тінь". У зв'язку з цим, набагато логічніше зробити так, щоб на 20 відсотків зменшити кількість тіньової горілки. Якби це вдалося зробити, то не потрібно було б підіймати на 40 відсотків ціну на горілку. Але уряд пішов найпростішим шляхом, і вирішив просто підняти ціну.

Вся ця історія дуже нагадує слоган, з яким Білл Клінтон йшов на президентські перегони проти Джорджа Буша-старшого, і який можна було почути з усіх телевізорів: "George Bush: It's the economy, stupid". Те, що зараз відбувається, це просто економічна тупість.

Окрім того, не треба забувати, що підіймати ціни на алкоголь, це також, як мінімум, не логічно. Можна тисячі разів прикриватися боротьбою з алкоголізмом, розповідями про те, що все це робиться для блага народу. Але всі прекрасно розуміють, що від підняття цін на горілку ніхто ще ніколи не переставав менше пити. Завжди має бути проведено цілий комплекс заходів.

Але такими шляхами йдуть всі держави, які замість того, щоб шукати вихід з кризи, шукають, як просто наповнити бюджет. Можна передбачити, що найближчим часом хтось запропонує підняти штрафи на дорогах, бо у нас, мовляв, водії погано їздять і порушують. Тобто замість того, щоб комплексно боротися з проблемами, ми вирішуємо точково підняти ціну для простих людей, з тим щоб ще більше загнати в тінь весь ринок.

 

Більше про життя Закарпаття читайте на Закарпаття.depo.ua