Яценюк без відставки, "техбюджет" та "тьху" на туризм: що навирішувала Закарпатська облрада

Пленарне засідання другої сесії відбулось без скандалів та образ

Яценюк без відставки, "техбюджет" та "ть…

Цього разу депутати працювали напрочуд спокійно, пише Depo.Закарпаття.

Мабуть, найбільшою інтригою для присутніх журналістів було, що ж напишуть колеги-опоненти. Але і тут обійшлось без несподіванок: ЗМІ Балоги експлуатували "ширку", яка вирішувала важливі питання на свою користь, а провладні – нестерпне бажання більшості перетворити область на "рай". Отже...

"За" Яценюка

Серед принципових протистоянь на цей раз викликало питання "відставки" Яценюка. Депутат від "Єдиного Центру" Золтан Лендєл запропонував внести у звернення до Президента України вимогу про відставку Прем’єр-міністра. Пропозицію обласні депутати не підтримали. Смішно, але не вистачило лише одного голосу.

Пропозиція повернення до голосування за підтримку відставки Яценюка також не знайшла підтримки у сесійній залі. За повторне включення питання до порядку денного за пропозицією, знову ж таки, Золтана Лендєла проголосували лише 30 депутатів.

Лендєл вперто пропонував повернутися до питання, оскільки, на його думку, так депутати мають "оцінити" роботу Яценюка, який привів до зубожіння українців. При цьому "ЄЦівець" розумів, що навіть якби закарпатські депутати проголосували за відставку, це навряд чи вплинуло б на рішення центральної влади.

Бюджет - "відродженцям"

Сьогодні депутати проголосували за важливе кадрове призначення. І постановили: "дерибанити" будуть "відродженці" - бюджетну комісію Закарпатської облради офіційно очолив один з лідерів політсили Василь Кошеля. За таке призначення проголосувало 46 депутатів. До слова, Кошеля раніше був помічником народного депутата України, колишнього "регіонала" Михайла Ланя.

"Тьху" на туризм

Вразило в сьогоднішній сесії те, що попри постійні заяви та заклики до розбудови туристично-рекреаційної сфери, на розвиток туризму депутати спромоглися виділити лише 9 мільйонів гривень на п’ять років. Це, прямо скажемо, шокувало. Бо, до прикладу, на 2016-2018 роки з обласного, районного та місцевих бюджетів на екологію виділено більше півмільярда гривень. За таке рішення проголосували 47 депутатів. За ці кошти рекультивують сміттєзвалища, підготують документи на створення сміттєпереробних заводів, почистять річки. Справа, безумовно, потрібна, але ж, люди добрі, гроші на чому заробляти? 

Хоча втішило, що закарпатскі обранці вирішили включити Закарпатську область до переліку регіонів, у яких проводиться спеціальний "митний" експеримент. Суть полягає у використанні надпланових коштів, що надходять від діяльності закарпатської митниці, на відновлення місцевих доріг. Як не дивно, відповідну пропозицію на розгляд депутатів вніс екс-губернатор, а нині депутат від "Єдиного Центру" Василь Губаль. Підтримали ідею 53 присутні у залі депутати. Як зазначив Геннадій Москаль, "на відміну від Одеської митниці, котра не виконує план, ми перевиконуємо його десь на 140%", натякаючи на те, що на ремонт доріг митниця зможе давати значні кошти.

Облрада вже з фракціями

Окрім інших питань, в Закарпатській облраді цілком очікувано створили чотири фракції.

Тут несподіванок не сталося. Фракцію "Єдиного Центру", до якої увійшли 19 депутатів, очолив екс-голова Мукачева Золтан Лендєл. Фракцію БПП з 15 депутатами очолив Геннадій Москаль. До фракції "Відродження" ввійшли 11 депутатів, а очолив її колишній керівник управління юстиції Петро Ільницький. Фракцію КМКС (8 депутатів) очолив депутат Карло Резеш.

40 мільйонів за співпрацю

А ще депутати вирішили: щоб налагодити співпрацю між обласною радою та адміністрацією з місцевими органами самоврядування, раді потрібні 40 мільйонів гривень (ще раз нагадаємо на ганебні 9 мільйонів на туризм на 5 років). Гроші повинні піти на "сучасну комп’ютерно-технологічну, фінансову та матеріально-технічну базу в органах виконавчої влади, яка дозволить ефективно впроваджувати реформи та інформаційні технології, проведення семінарів, конференцій, нарад, навчань, практикумів, круглих столів".

Є бюджет! Технічний...

Спромоглися депутати  і ухвалити "технічний" бюджет області. "За" проголосувало 50 депутатів облради. Так, відповідно до бюджету області в новій редакції, доходи передбачатимуться у сумі 4,16 млрд грн. Видатки приблизно такі ж - 4,15 млрд грн.

Попрацювали депутати, на диво, плідно і майже без галасу. У раді вже "вкорінилося" протистояння, яке можна умовно назвати "Балога-Москаль". Та дедалі більше від перших осіб краю лунають фрази про консолідовану владу в області. Наскільки це відповідатиме дійсності - буде видно вже у 2016-му.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme