Фітнес-тренер Катерина Дзямко: Про спорт на карантині, дитячу фізкультуру та фітнес-тренди нового року

Січень-лютий – найлінивіші місяці року, та навесні тіло віддячить за догляд, або ж навпаки – покаже усі наслідки лінощів

Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Закарпаття
Фітнес-тренер Катерина Дзямко: Про спорт…
Катерина називає себе фітнес-мамою, бо поєднує виховання двох непосидючих хлопців з постійними тренуваннями

Катерина Дзямко – фітнес-тренерка, велнес-блогерка, консультант зі здорового харчування. Вона має вищу освіту з фізичного виховання і спорту, різними видами спорту займалася з дитинства: легка атлетика, танці – до усього мотивували батьки (тато – майстер спорту з легкої атлетики), і сьогодні тренерка за це їм вдячна. У професійному фітнесі Катерина понад 12 років, сама називає себе фітнес-мамою, бо поєднує виховання двох непосидючих хлопців з постійними тренуваннями (особистими та веденнями різнопланових фітнес-груп), фітнес-турами, додатковими заняттями.

Тож, Depo.Закарпаття розпитало, як налаштувати організм на якісну активність, та інші секрети краси та здоров’я від Катерини Дзямко. 

– Катерино, на вашу думку, реально зробити онлайн-тренування або просто домашні вправи, коли поруч немає тренера, максимально ефективними?

Так, реально: у період карантину можна переглядати прямі-ефіри або онлайн-заняття від тренерів, де розповідають про техніку виконання вправ та організацію заняття. Багато тренерів, які проводять прямі ефіри чи заняття онлайн, демонструють, що базові статичні вправи можна спокійно виконувати в домашніх умовах. Ті ж присідання, випади, нахили, скручування, віджимання і так далі.

Будь-яка людина може привести себе в гарну форму, не виходячи з дому, було б бажання.

Заняття фітнесом

– Один із теперішніх трендів – біг: на карантині багато хто почав бігати, але що робити взимку? Що краще – пробіжка в мороз, чи тренування на біговій доріжці?

Бігати можна і потрібно у будь-який сезон. І взимку біг надзвичайно корисний. Головне – правильний підхід і ефективна мотивація. Завдяки зимовому бігу зміцнюється імунітет, загартовується організм, поліпшується самопочуття, тренується сила волі, підвищується самооцінка, покращується настрій. Тільки плюси! Бігати можна де завгодно — у залі, на вулиці або і там, і там. Але, зваживши всі "за" та "проти", я все ж виступаю за біг на вулиці, який має цілу низку переваг. Однак така пробіжка не завжди можлива через погоду, і в такому випадку я б не відмовлялась від бігу на доріжці в залі.

– Які нові течії у фітнесі зараз в моді? Що рекомендуєте ви особисто?

Зараз з’явилося багато нових і незвичайних видів фітнесу, але через незрозумілі назви мало хто ризикує змінити звичні тренування в спортзалі на barre fitness, sky jumping, kangoo jumps, go flow і ще багато різного. Наприклад тому, хто хоче бути струнким, пластичним і гнучким, як балерина, але при цьому не займатися ним професійно, можна запропонувати фітнес barre, який  допоможе розвинути гнучкість і грацію. Фітнес на батутах (sky jumping) – це поєднання кардіо (35 хвилин) та силового навантаження (20 хвилин) з вправами на баланс та розтяжку. Заняття сприяє схудненню, покращенню витривалості та самопочуття, позитивно впливає на роботу серцево-судинної системи. Кенгу джампінг – це комплекс стрибкових вправ, що виконуються у взутті на амортизуючій підошві, так званих "джамперах". Тут залучаються у тренувальний процес усі групи м’язів, включаючи мускулатуру ніг, м’язи спини, окружності сідниць, стегон і талії.

Йога

Тому при виборі програми для фітнесу враховуйте особливості свого здоров'я і індивідуальні показання, завжди слухайте своє тіло, орієнтуйтесь на своє самопочуття. Більш того: те, що ви робите, має приносити вам задоволення, адже, якщо ви не отримуєте кайф від самого процесу - нерозумно очікувати задоволення результатом.

фітнес-тренерка, велнес-блогерка, консультант зі здорового харчування Катерина Дзямко

– Чи потрібен фітнес дітям? З якого віку варто займатися?

Дитячий фітнес – не що інше, як добре продумана дитяча фізкультура. Дитячий фітнес сприяє зміцненню опорно-рухового апарату малюка: формується правильна і гарна постава; зміцнюються м'язи стопи й гомілки, що слугує хорошим захистом від плоскостопості; розвиваються та зміцнюються всі основні групи м`язів організму дитини, покращується координація рухів, витривалість організму, сила та швидкість. Звісно, дитячий фітнес має бути веселим та цікавим дитині, інакше вона просто не схоче займатися. Але якщо вам вдасться зацікавити малюка, фітнес можна зробити здоровою альтернативою комп`ютерним іграм, а заняття точно допоможуть запобігти ожирінню і іншим проблемам.

– Ваш топ порад з післясвяткового харчування: як увійти в норму після системних переїдань?

Як повернутися до правильного раціону після новорічних свят? Поетапно. Є мета – перетворити своє тіло, тому голодування або обмеження прийому їжі – це невиправданий ризик. Різкий перехід на дієту ще більше посилить стан і призведе до гормональних збоїв. У перевазі повинні залишитися такі продукти: каші грубого помолу; риба нежирних сортів; кисломолочні і цільнозернові продукти; овочі та фрукти. Почніть пити багато води! Вода не лише необхідна організму для реалізації обмінних процесів, вона ще й відіграє чудодійну роль у вашому схудненні. Адже заповнює шлунок та на певний час втамовує відчуття голоду.

фітнес-тренерка Катерина Дзямко

– Найголовніше: найдієвіша мотивація для тих, хто ніяк не може почати займатися спортом?

Спорт – професійний чи любительський, – це ваше здоров’я. Правильні навантаження – беззаперечна користь. Я не знаю, яка ще мотивація потрібна людям. Хочеш бути здоровим, красивим, впевненим у собі, успішним – рухайся! А як встати з дивану і піти на перше тренування? Просто встати і піти!

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme