ЛЧ 2018
Євробачення
Обличчя
Сектор
Спепроекти
Країна Укропів

Фільм "Операція "Паспорт" зроблений за найгіршими зразками російської пропаганди, - Москаль

Голова Закарпатської ОДА просить Нацраду з телебачення та радіомовлення дати принципову оцінку провокаційному фільму про Закарпаття, показаному телеканалом "112. Україна"

Depo.
12 серпня 2017 12:11
ФОТО: depo.ua

Про це пише Depo.Закарпаття з посиланням на офіційний сайт Геннадія Москаля.

Закарпатська облдержадміністрація з прикрістю констатує продовження всеукраїнськими засобами інформації тенденційного висвітлення теми "закарпатського сепаратизму". На жаль, телеканал "112. Україна" також підключився до цього, показавши минулої суботи, 5 серпня, документальний фільм власного виробництва "Операція "Паспорт".

"Фільм пронизаний перекрученнями, вигадками, маніпуляціями й відвертою брехнею. Складається стійке враження, що журналіст приїхав на Закарпаття з уже сформованою впевненістю, що Угорщина готує захоплення області, й підбирав для фільму тільки те (здебільшого вигадки), що підходить під цю концепцію. А решту фактів або ігнорував, або замовчував. Цей фільм – приклад нагнітання істерії на міжнаціональному ґрунті, а не об'єктивна й неупереджена журналістика. Причини тенденційності авторів до Закарпаття незрозумілі, однак у справжній журналістиці вони неприпустимі", – заявляє Москаль.

Губернатор наголошує, що, подаючи "страхіття" із Закарпаття, "112-й" так і не поставив головного питання – що Україні слід офіційно визначитися, як бути з подвійним громадянством і не запропонував варіанти його вирішення. Подвійне громадянство подається тільки у зв'язку з подіями на сході, до нього приплели навіть історичні паралелі з Гітлером! Автори фільму чомусь змовчали, що подвійне громадянство – це норма сучасної Європи. З усіх членів Євросоюзу 18 країн дозволяють подвійне громадянство абсолютно всім, 13 країн дозволяють із певними обмеженнями і тільки три (Австрія, Литва і Естонія) подвійне громадянство забороняють.

Москаль закликає телеканал "112. Україна" спростувати тенденційну й недостовірну інформацію про Закарпаття, оприлюднену у фільмі "Операція "Паспорт" і дати можливість висловити в ефірі об'єктивну думку, а не висмикувати цитати, які підходять під конкретну концепцію й близько не відображають реальної картини.

Голова ОДА також просить Національну раду з питань телебачення і радіомовлення дати принципову оцінку перекрученням, маніпуляціям і відвертій брехні фільму, які протиставляють українців та угорців, ведуть до розпалювання міжнаціональної ворожнечі й підпадають під дію ч.1. ст.161 кримінального кодексу: "Умисні дії, спрямовані на розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті…"

Москаль переконаний, що фільм "Операція "Паспорт" зроблений за найгіршими зразками сучасної російської пропаганди – тут є псевдоексперти із затіненими обличчями й спотвореними голосами, упереджені громадські активісти, повне ігнорування об'єктивної картини, вилучення коментарів, які суперечать "концепції", перекручення, маніпуляції й відверта брехня.

"Звертаюся до глядачів у інших областях України, які могли побачити фільм "Операція "Паспорт" в ефірі, – не вірте цій брехні про Закарпаття. Наша область займає перше місце в Україні по внутрішньому туризму. Приїжджайте до нас, особливо в угорськомовні Берегівський та Виноградівський райони, де зосереджені туристичні бази, санаторії та інші рекреаційні об'єкти, і ви переконаєтеся, що можете вільно спілкуватися українською мовою, ніхто не готується захоплювати область, угорці, як і румуни, словаки, чехи, поляки та представники інших національностей – приємні й доброзичливі люди, а багатонаціональне Закарпаття – це не страхіття, як подає "112-й", а перевага України!", - наголошує Москаль.

Більше новин про життя Закарпаття читайте на Depo.Закарпаття