Єврокомісія рекомендувала відкрити кордони для сезонних працівників

У ЄС бракує сезонних працівників у сільському господарстві. Чимало з них приїжджали з України

Про це повідомляє Depo.Закарпаття з посиланням на DW.

Сільське господарство сильно залежить від сезонних працівників. Зокрема, у Німеччині у цій сфері працюють понад 900 тисяч осіб. З них близько 300 тисяч - сезонні працівники. За словами голови німецької спілки фермерів (DBV) Йоахіма Руквіда (Joachim Rukwied), приїжджають вони передусім зі Східної Європи.

З огляду на таку потребу, Єврокомісія 30 березня оприлюднила рекомендації щодо тимчасових обмежень на подорожі до ЄС. Згідно з ними, громадянам третіх держав мають відмовляти у в'їзді до Шенгенської зони та асоційованих з нею країн, якщо ця подорож не вважається "необхідною". Заборона на в'їзд не поширюється на громадян третіх країн, які мають дозвіл на проживання в одній з держав ЄС.

Водночас у Єврокомісії вважають за потрібне дозволити в'їзд низці інших категорій громадян третіх країн. "Тимчасова заборона на ненагальні поїздки не повинна поширюватися на осіб, які виконують необхідні функції", - закликають у Брюсселі. До таких осіб віднесли зокрема медичний персонал, тих, хто доглядає за людьми похилого віку, сезонних працівників у сільському господарстві, працівників транспорту (наприклад, водіїв вантажівок).

Іншими словами, Єврокомісія рекомендувала пускати до ЄС громадян України, які є сезонними працівниками у сільському господарстві, доглядають за людьми похилого віку чи хворими або ж працюють далекобійниками. Однак рішення, чи робити це, за кожною державою ЄС.

Нагадаємо, що "карантинне" закриття ринків на Закарпатті сильно вдарило по місцевих виробниках ранніх овочів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття