ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Єврокомісія дала добро: ядерне паливо для Угорщини Росія возитиме через Закарпаття

Європейська комісія та співтовариство з атомної енергії "Євроатом" затвердили договір між Росією та Угорщиною про постачання російського ядерного палива для реакторів угорської АЕС "Пакш"
Depo.
21 квітня 2015 16:01
ФОТО: depo.ua
Єврокомісія дала добро: ядерне паливо для Угорщини Росія возитиме через Закарпаття
Єврокомісія дала добро: ядерне паливо для Угорщини Росія возитиме через Закарпаття

За словами глави кабінету прем'єр-міністра Угорщини Яноша Лазара, на даний момент немає жодних перешкод, аби у 2018 році розпчалося будівництво нових реакторів, пише "Закарпаття.depo.ua" зпосиланням на "Мукачево.net".

Раніше видання Financial Times повідомило, що Єврокомісія заблокувала угоду між Орбаном та Путіним про будівництво в Угорщині енергоблоків атомної електростанції "Пакш-2".

Згідно з договором, Росія надає Угорщині кредит у розмірі до 10 млрд євро на реалізацію проекту.

Наразі існує єдиний шлях перевозки ядерного пального, у тому числі відпрацьованого - через територію України.

Ще у 2012 році Україна підписала угоду з урядами Росії і Угорщини про співпрацю у перевезенні ядерних матеріалів. У Києві 17 жовтня підписано Угоду між урядом Російської Федерації, урядом Угорщини і Кабінетом міністрів України про співпрацю у сфері перевезення ядерних матеріалів через територію України.

Мова про спеціальні поїзди, що сформовані із порожніх вагонів - контейнерів (типу ТК-6 і вагонів супроводження типу ВСТК) або завантажені відпрацьованим ядерним паливом.

Сторони домовились, що пунктом передачі ядерного палива буде залізнична станція Чоп із перестановкою колісних пар у Мукачеві. У випадку можливої радіаційної аварії, що може трапитись при перевезенні ядерного палива, Угорська сторона несе відповідальність за відшкодування збитків, заподіяних на своїй території, а Російська сторона - на території України.

Досі відпрацьоване ядерне паливо з Пакшської АЕС відправлялося в Росію. Однак в Угорщині нині розглядають і варіант з будівництва сховища для відпрацьованого ядерного палива.