ЄС витратить понад €4 млн на запобігання паводкам на Виноградівщині

Щоб уникнути стихійного лиха і збільшити рівень безпеки населення між Україною і Угорщиною був створений проєкт транскордонного співробітництва SAFETISZA

ЄС витратить понад €4 млн на запобігання…

Про це йдеться в сюжеті "М-Студіо", пише Depo.Закарпаття.

Щоб в подальшому запобігти лиху в чутливих до водних стихій населених пунктах України і Угорщини, Басейновим управлінням водних ресурсів річки Тиса та Міністерством закордонних справ і торгівлі Угорщини 13 серпня 2019 року було підписано Грантовий контракт на впровадження інфраструктурного проєкту "Безпечна Тиса", який спрямований на захист територій і населення Виноградівського району Закарпатської області та регіону Саболч-Сотмар-Берег від паводків і стічних вод.

Загальний бюджет проєкту – €4 161 670. Він співфінансується ЄС з Україною. Тому буде проведено 2 тендерні процедури на вибір підрядних фірм. Тендер на дольовий внесок з державного бюджету України вже проведений. Фірма-переможець ПрАТ "Виноградівська ПМК-78" вже розпочала реконструкцію об’єкту. Своєрідним символом початком будівництва стало урочисте відкриття репера – геодезичної точки.

Основним інфраструктурним елементом проєкту буде реконструкція 9,5 км лівобережної дамби річки Тиса на ділянці між селами Теково та Гетиня. А також будівництво протипаводкового центру в селі Тисобикень Виноградівського району та укладення експлуатаційної дороги.

Нагадаємо, що ЄС виділить мільйон євро на порятунок Солотвинського солерудника.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"