Екс-мера угорського містечка засудили на 6 років за обман закарпатців

У суді доведено, що Жолт Сепеші в 2013 році домовився з двома громадянами Українипро те, що у посередництві з ними, "сприятиме" у отриманні подвійного громадянства

Про це повідомляє szon.hu, пише Depo.Закарпаття з посиланням на Мukachevo.today.

До шести років ув'язнення без права обіймати посаду у органах державної влади – такий вирок виніс суд угорському екс-чиновнику, колишньому меру міста Монок Жолту Сепеші. Таке рішення прийняв Апеляційний суд Ніредьхази, посиливши відповідальність, визначену судом першої інстанції. Відтак, у суді доведено, що Жолт Сепеші в 2013 році домовився з двома громадянами Українипро те, що у посередництві з ними, "сприятиме" у отриманні подвійного громадянства Угорщини бажаючим українцям. Послуги, звісно, ж були платними. У темних справах з "громадянства" йому допомагала співмешканка.

Судом встановлено, що обвинувачений ошукав щонайменше 594 українців, від яких отримав майже 400 тисяч євро, або ж 110 мільйонів форинтів. У діях екс-мера також вбачається і корупційна складова, така, що "дискредитує міжнародний престиж Угорщини", що і вплинуло на посилення відповідальності, яку йому визначив суд другої інстанції.

Його спільницю засуджено до 2 років позбавлення волі. Українські спільники спритного чиновника засуджені до 6 місяців та одного року позбавлення волі відповідно. Жолт Сепеші оскаржує вирок Апеляційного суду Ніредьхази, відтак, справу розглянуть в апеляційному суді Дебрецена.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття