Джипери дістали: На Міжгірщині назріває селянський бунт

На джипах, квадрациклах, мотоциклах туристи нерідко з'їжджають з доріг загального користування, прямуючи у ліс, на полонини чи інші ділянки в пошуках екстриму

З приходом весни спостерігається активність любителів джипінгу, пише Depo.Закарпаття з посиланням на сайт Національного природного парку "Синевир".

Місцеві жителі звертаються до керівництва нацпарку з проханням заборонити їзду джипів, квадрациклів та іншої техніки поза дорогами загального користування. Серед селян назріває бунт проти екстремалів. Горяни у розпачі і гніві. Служба державної охорони ПЗФ принципова і чітко контролює ситуацію, стає не перешкоді безчинству. Водночас працівники парку стикнулися з погрозами з боку екстремалів, які прикриваються посвідченнями різних органів, мовляв це їм дозволяє їздити скрізь. Користуючись службовими посвідченнями депутатів і правоохоронних органів, джипери дозволяють собі не лише погрожувати, зверхньо і некоректно поводитися з працівниками служби державної охорони ПЗФ, але й вдаються до фізичних дій супроти відповідальних працівників.

Національний природний парк "Синевир" стурбований такою ситуацією. Технікою, на якій джипери їздять, можуть пошкоджуватися рослини і дерева, зокрема, рідкісні; знищуються або пошкоджуються лісові культури, природного підросту та самосіву, сіянці і саджанці. У результаті таких поїздок залишаються справжні "рани" від колес на ґрунтах. Такі дії є неприпустимими і тягнуть за собою покарання у вигляді штрафів.

Національний природний парк "Синевир" закликає дотримуватися чинного законодавства, що стосується природно-заповідного фонду. У межах території проводяться і будуть проводитися рейди і постійний контроль да дотриманням норм Закону.

Нагадаємо, як загидили Карпатський біосферний заповідник (ФОТО)

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття