Москаль вигнав Балогу з Ужгорода

Ужгород не ліг під Балогу: ЄЦ отримав лише трьох штиків в міськраді, а обидва кандидати на посаду мера - давні "закляті друзі" Віктора Івановича

Журналіст регіональної редакції Depo.Закарпаття
Москаль вигнав Балогу з Ужгорода…

Отже, 36 крісел у сесійній залі займуть представники 9 партій : "Відродження" – 9 депутатів, "Блок Петра Порошенка" - 5 депутатів, "ПАТРІОТ" – 4 депутати; "Наш край" – 4 , "Європейська партія України" – 3, "Батьківщина" – 3, "Єдиний Центр" – 3,
"Об’єднання "Самопоміч" – 3, "КМКС. Партія угорців України" – 2 депутати.

Як відчайдушно випалив один із членів ТВК: "От і ламайте собі голови над рішенням цієї головоломки!". Але не все так заплутано, як здається на перший погляд, бо "хрестики-нулики" в таблиці можна буде тасувати таким чином, аби і в потрібну лінію потрапити, і в "потрібній" команді.

Першість партії "Відродження" збила з пантелику чимало виборців, які хотіли бачити міськраду не тільки без пробалогівських політсил, але і без екс-регіоналів. Не вийшло, бо, окрім 9 "відродженських" мандатів, по 4 отримали представники "Нашого краю" та партії "Патріот". І не треба двох спроб, аби вгадати, що це - колишні регіонали. Серед восьми новообраних депутатів є і ті, хто не вперше доводитиме ужгородцям, що саме їхня партія "думає, піклується і захищає".

Взаємопорозуміння цих трьох політсил може час від часу руйнувати, скажімо, різне бачення вирішення питання, яке стосуватиметься інтересів ОКРЕМО взятого депутата. Однак, як показує історія діяльності міськради, такий поворот ні для кого вже не є ні "новим" , ні "крутим".

Що стосується "Європейської партії" одіозного Івана Волошина, який на виборах мера отримав більше двох з половиною тисяч голосів, тут також все можна розкласти по полицях. На політичному фронті він з 2010-го, пройшовши до міськради за посередництва ЄЦу. В 2013 році Волошин разом з регіоналами керували ужгородським антимайданом. За підтримки Шуфрича вийшов на тісний контакт з Медведчуком, котрий використовував його в своїх цілях. Вже після усунення Януковича став запеклим патріотом – видалив гнівні пости з соцмереж, зблизився з нардепом Лунченком і очолив міську організацію "Народного фронту". У міськраді "порвав сорочку" до заступника мера.

При такому розкладі дружба "Відродження" і (рука не повертається писати) "Європейською партією" таки бачиться.

Двоє угорців, які потрапили до міськради, скоріш за все, також пристануть до більшості, бо КМКС, яку вони представляють, також тісно пов'язують із екс-регіоналами.

Що залишається? 11 штиків від "Солідарності", "Батьківщини" та "Самопомочі". Звісно, все вирішуватиме "ціна" питання, але депутати не "в контрах", тож за наявності адеквату і логічного мислення могли б стримувати ситуацію та навіть спрямовувати її, як кажуть, у правильне русло.

А ось, що насправді потішило самолюбство ужгородців – це той факт, що до міськради пройшли тільки троє представників "Єдиного Центру". Те, про що так довго говорили активісти, здійснилося – Ужгород не ляг під Балогу. Але, як кажуть гумористи, розслаблятися ще рано: у руках "ЄЦу" опинилася козирна карта Ужгорода – роми. Їхні інтереси представлятиме їхній громадський активіст. Здавалося б, нічого страшного, але в Ужгороді роми – особливий електорат й інколи може творити дива.

Отже, з таким депутатським корпусом доведеться працювати майбутньому меру.
Нагадаємо, до другого туру пройшли Богдан Андріїв від "Відродження" з 10 740 голосами та Сергій Ратушняк, самовисуванець із 7 169 голосами.

З Андріївим, як мером міста, більш-менш все зрозуміло - екс-регіонал, виконував обов'язки мера міста, місцевими ЗМІ звинувачується у тому, що "купував" голоси за 500 грн. На посаді кардинально своєї політики не змінить, хоча мімікрірувати, згідно, ситуації, зможе. Але це вже буде називатися "політичною гнучкістю".

А ось Ратушняк є настільки некерованою, непередбачуваною та експресивною особою, що прогнозувати щось можна лише зі словами "тьфу-тьфу", "якщо дасть Бог" тощо.

З одного боку, Сергію Миколайовичу всі - "по цимбалах", з іншого – керувати містом треба, а, отже, без підтримки депутатів не вижити. Треба вирішувати, з ким. З огляду на те, що єдиним, хто свого часу мав вплив на цю неординарну особистість, і, більше того, був тим, хто свого часу висунув і "обрав" його нардепом від тодішньої провладної "ЗаЄдУ", був Москаль, можна припустити, що з "відродженцями" Ратушняк знайде спільну мову (ми писали про те, що після зміни керівництва області були досягнуті домовленості про співпрацю на місцевих виборах між "Солідарністю" Петра Порошенка та "Відродження" екс-регіонала Віталія Хомутинника, куратором якої в Закарпатті, як відомо, є також колишній регіонал Михайло Ланьо).

До цього підштовхуватиме і той факт, що Ратушняк є чи не найбільшим і найпослідовнішим "опонентом" Балоги. Тож домовленості з ворогами свого ворога буде цілком зрозумілим. (До речі, в інформації про події 2004 року на ужгородському стадіоні "Авангард" Ратушняка та Ланя згадують як "в одній зв'язці").

Такий ось вибір ужгородців - без балогівців, і без провладних. І абсолютно незрозуміло, на якому місяці виборці розродяться висновком – правильний цей вибір чи ні.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme