UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Дослідники знайшли настільну гру, якій близько 1600 років

Дослідники досі намагаються зрозуміти, за якими правилами грали в гру

Дослідники знайшли настільну гру, якій б…
Фото: University of Bergen

У квітні 2020 року норвезькі археологи з музею при Університеті Бергена розкопали рештки невеличкої могили раннього залізного віку біля села Ітре-Фосс в західній Норвегії, пише Depo.Закарпаття з посиланням на "Вокруг света". У ній вони виявили кілька фрагментів розбитою глиняного посуду і обпаленої скла, а також настільну гру, яка датується 100-400 рр. н. е.

Серед фрагментів гри – 13 цілих і 5 зламаних ігрових фішок, а також майже не пошкоджена ігрова дошка. Археологи припускають, що похована в цьому місці людина мала високий соціальний статус.

За словами учасника дослідження Мортена Рамстада, подібні предмети можуть свідчити про контакти з Римською імперією, де тільки вищі верстви суспільства проводили час за настільними іграми. Гра могла бути заснована на римської грі Ludus latrunculorum, яка вважається варіантом більш ранніх грецьких ігор, відомих як Petteia, pessoí, psêphoi, poleis і pente grammaí.

Усі ці ігри були ранніми предками більш відомої настільної гри Хнефатафл. Це сімейство древніх скандинавських і кельтських настільних ігор, в які грали на картатій або гратчастої ігровій дошці з двома арміями. Надійні описи правил цієї гри відсутні. 

Нагадаємо, науковці розповіли про користь вживання нецензурних слів.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme