Дороги, пункти пропуску, аеропорт: Чим перейматиметься влада Закарпаття у 2019-2021 роках

Рада регіонального розвитку Закарпатської області обговорила ключові позиції перспективного плану розвитку краю на 2019-2021 роки

Про це пише Depo.Закарпаття з посиланням на офіційний сайт Геннадія Москаля.

Головними пріоритетами у розбудові інфраструктури Закарпаття є ремонт і відновлення автошляхів, відкриття нових пунктів пропуску з країнами ЄС та відновлення роботи Міжнародного аеропорту "Ужгород". Про це під розширеного засідання Ради регіонального розвитку області розповів голова Закарпатської ОДА. "Починаючи з минулого року, асфальт прокладають навіть у тих високогірних селах, де його ніколи не було. Прикладом може бути Усть-Чорнянський кущ на Тячівщині, а також Міжгірщина, Воловеччина, інші райони. У 2016-му ми вперше з'єднали автомобільним сполученням Тячівський і Міжгірський райони лісовою дорогою між Німецькою Мокрою та Колочавою. Це значно пожвавило економічне, соціальне і навіть культурне життя в цих двох раніше тупикових селах", - зазначив Москаль.

На початку цього року Закарпатській облдержадміністрації були передані 351 дорога місцевого значення, у тому числі 55 обласних і 296 районних. За цей час виготовлена проектно-кошторисна документація й проведені експертизи на ремонт 41-ї обласної дороги та 123-х районних. Ще з 2016 року почався капітальний і середній поточний ремонти на головних транспортних артеріях області, під'їзні шляхи до контрольно-пропускних пунктів на міжнародних трасах. Наступні три роки робота з поліпшення дорожньої інфраструктури буде продовжена, відбудеться капітальний і середній поточний ремонт як на головних транспортних артеріях, так і на районних дорогах.

Крім доріг, в області заплановано реалізувати ще кілька інфраструктурних проектів. Один із них – завершення будівництва першого на Закарпатті сміттєпереробного заводу в с. Яноші на Берегівщині. Другий надважливий проект у галузі інфраструктури – це відновлення повноцінної роботи Міжнародного аеропорту "Ужгород". Кілька тижнів тому "Украерорух" встановив на аеродромі сучасне навігаційне обладнання. На сьогодні виконано понад 80% необхідних робіт, і вже наступного року Ужгород та Закарпаття нарешті отримає регулярне повітряне сполучення з Києвом. Після цього аеропорт зможе приймати повітряні судна зі столиць сусідніх країн Євросоюзу, а в літній період відправляти рейси на популярні туристичні напрямки, зокрема, в Туреччину та Єгипет.

Під час свого засідання Рада регіонального розвитку Закарпатської області обговорила ключові позиції перспективного плану розвитку краю на 2019-2021 роки. Розробити дорожню карту територій дав доручення президент Петро Порошенко.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття