UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Поділитися кров'ю: Чому кожна здорова людина повинна бодай раз у житті стати донором

Здаючи кров, донор не тільки допомагає хворим у разі потреби, а й суттєво покращує своє здоров'я

Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Закарпаття
Поділитися кров'ю: Чому кожна здоро…

Всесвітній день донора крові відзначається 14 червня ось уже протягом 13 років. Серед причин, чому Всесвітньою асамблеєю охорони здоров'я було започатковано цей день, - вшанування і стимулювання добровільного безоплатного донорства крові. Також відзначення Дня донора має на меті розширювати обізнаність громадськості щодо необхідності регулярного донорства кров, щоб підтримувати достатні запаси крові для всіх пацієнтів, які потребують переливання.

За статистикою, кожен третій бодай раз у житті опиняється в ситуації, коли його життя залежить від наявності донорської крові. Тому поповнювати запаси бази крові необхідно постійно. Кров рятує життя у критичних ситуаціях і важливо, аби вона була у достатній кількості.

Нині в Україні донором крові може стати кожен охочий здоровий українець віком 18-60 років, з масою тіла не менше 50 кг. Перед здачею крові донори проходять обстеження та здають кров на аналіз. Людей, вага який менше 50 к,г або зростом нижче 150 см у індивідуальному порядку до здачі крові може допустити лікар-трансфузіолог.

Донорами не можуть бути: ВІЛ-інфіковані особи, люди, які хворіли або хворіють на сифіліс, вірусні гепатити, туберкульоз, із гіпертонічною хворобою ІІ-ІІІ ст., ішемічною хворобою серця, атеросклерозом. Не можуть бути донорами люди, які мають захворювання нирок, органів травлення, гострі запалювальні процеси.

Якщо ж протипоказань нема, то ця процедура приносить користь організмові самого донора. Регулярне донорство сприяє профілактиці серцево-судинних захворювань, атеросклерозу, подагри та навіть ожиріння. Адже регулярна дача крові омолоджує організм та покращує роботу імунної системи, печінки, підшлункової залози та інших органів травлення.

Люди, які регулярно здають кров, легше переносять втрату крові. Організм донора звик активно оновлювати запаси крові, тож він може швидше відновитись після проблемної ситуації.

Переваг і плюсів, щоб стати донором – багато. До того ж, процедура здачі крові у нинішніх умовах – цілком безпечна.

В Ужгороді з нагоди Всесвітнього дня донора крові організовано тижневик здачі крові. Медики Закарпатської обласної станції переливання крові кажуть – зараз щодня вони приймають близько 30 донорів.

Акції та активна реклама у ЗМІ з закликом стати донором - працюють. У звичайні ж дні донорів значно менше, але вони є. Не буває дня, який би пройшов без здачі крові.

Процедура здачі крові – безболісна і нетривала. Перед здачею – огляд у терапевта та бонус – солодкий чай з булочкою.

Захищені донори і на законодавчому рівні – для відновлення їм належить вихідний у день, коли вони здають кров і ще один вихідний, який вони можуть використати протягом року з моменту здачі крові.

Стати донором крові нескладно. А, у разі відсутності протипоказань - вкрай необхідно.

ФОТО автора

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme