ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На вокзалі в Ужгороді створили патріотичну композицію з елементами 3D

До Дня Конституції Ярослав Світлик створив унікальну композицію з українською символікою розміром 2х3 м, яка прикрашатиме практично всю стіну класу технічного навчання
Depo.
26 червня 2015 17:07
ФОТО: depo.ua
На вокзалі в Ужгороді створили патріотичну композицію з елементами 3D
На вокзалі в Ужгороді створили патріотичну композицію з елементами 3D

На велетенській мапі автор розмістив малий герб держави, калину, соняхи, мальви, колоски пшениці, вітряний млин 
і синичку, тобто ті символи, що асоціюються з Україною. Аби вчасно завершити композицію, розпочав працювати ще 19 лютого, у День затвердження малого герба України, пише Закарпаття.depo.ua з посиланням на Закарпаття онлайн Beta.

"На початку уявляв, що це буде повністю мальована композиція, та в ході її створення і за порадами колег та керівника вокзалу певні елементи вирішив зробити об'ємними, так би мовити, 3D-формату. Саме тому тризуб, соняхи і вітряк, лопасті якого, до речі, крутяться, зробив рельєфними", - розповідає Ярослав.

Щоб надати форму цим елементам, він використав пінопласт, з якого окремо й вирізав кожну пелюстку соняхів, які потім зашпаклював гіпсом, а серединки "квітів сонця" зробив зі справжнього насіння. У вільний від роботи час кожну насінинку чималих соняхів він "посадив" на клей. За цією ж технологією надав об'ємності й іншим елементам. Робота надзвичайно кропітка, бо ж гіпс наносив двічі, а після його висихання кожен елемент ретельно шліфував.

Завершальний етап роботи для Ярослава Михайловича був найлегшим, адже з фарбами талановитий художник, а відтепер і скульптор, поводитися вміє. Композицію розфарбовував водорозчинними акриловими фарбами, які досить швидко висихають, є довговічними і з часом не втрачають кольору. Загалом митець використав 15 туб різних фарб і майже 3 кг гіпсу.

 

Більше про життя краю читайте на Закарпаття.depo.ua