ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Для декорування храму в закарпатському Хусті використали тисячі яєць

Стіни Хустського греко-католицького Свято-Вознесенського собору було декоровано жовто-блакитними смугами
Depo.
18 січня 2016 19:08
ФОТО: depo.ua
Для декорування храму в закарпатському Хусті використали тисячі яєць
Для декорування храму в закарпатському Хусті використали тисячі яєць

Як інформує Depo.Закарпаття з посиланням на prozak.info, літографію з книги "Землі та народи: географічний та етнографічний путівник", виданої у 1905 році в Будапешті, опублікувала відома спільнота "Transcarpathian Heritage" 

Будівництво собору розпочалося у 1747 році. У документах 1801 року згадують велику кам'яну церкву, збудовану в 1789 році з дерев'яною турнею на мурованому фундаменті. Сучасного вигляду собор набув у 1855 році, коли були споруджені дві муровані вежі. Величний храм збудовано на кошти міщан.

У першій половині лютого 1949 року радянською владою заарештовано священиків собору та насильно була ліквідована греко-католицька церква на Закарпатті. Державними структурами собор було передано православній церкві Московського Патріархату. Рівно через 41 рік віряни собору вернулися до свого греко-католицького віровизнання, і з того часу собор є знову греко-католицькою святинею. 

Хустський греко-католицький Свято-Вознесенський собор є одним із трьох соборів Мукачівської греко-католицької єпархії, після Ужгорода та Мукачева.

Більше новин про життя Закарпаття читайте на Depo.Закарпаття