ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Для чого шостого липня треба скупатися у водоймі, а дівчатам - ще й зварити особливу страву

За звичаєм, всі повинні були викупатися у воді — від немовлят до людей похилого віку

Depo.
6 липня 2018 07:00
ФОТО: depo.ua

У церкві 6 липня відзначали день пам'яті святої мучениці Агрипини (Горпини), яка ще в молоді роки вирішила відмовитися від вступу в шлюб, а присвятила своє життя служінню Господу. У той час були поширені гоніння щодо християн, незабаром Горпина була заарештована і піддана мукам, не бажаючи відмовлятися від християнства на користь ідолопоклонства. За свою віру дівчина отримала нагороду - ангел звільнив її від з темниці. Однак сама Горпина все-таки незабаром померла у в'язниці від отриманих ран. Поховали її три християнки, і відзначали, що біля труни Горпини почали відбуватися чудеса.

У давнину саме з цього дня люди починали купатися в річках і озерах. За звичаєм, всі повинні були викупатися у воді - від немовлят до людей похилого віку, якщо вже не в річці або озері, то в лазні. Увечері збирали лікувальні трави, які, за переказами, мають в цей час найбільшу лікувальну силу. Обов'язково слід задобрити водних духів і входити у водойми чистими.

Слов'яни вірили, що в цей день можна збирати цілющі трави і рослини - засоби, приготовані на їхній основі, будуть максимально ефективними. Це була ніч перед Купала, яка вважалася містичною - її називали часом перевертнів, чаклунів і відьом. Існувало чимало прикмет, пов'язаних саме зі святом Купала. 6 липня клали на поріг будинку кропиву, чортополох і звіробій, вважаючи, що ці трави відлякають нечисту силу. До речі, дівчата також ворожили на цілющих травах, вивчали прикмети.

Цього дня проводили один цікавий обряд: увечері дівчата збиралися з подругами і спочатку товкли в ступі ячмінь, з якого потім варили кашу. Вважалося, що ця страва є дуже корисною для жіночого здоров'я. Також жителі села вскладчину готували кашу і годували нею жебраків.

Дітей водили вмиватися до джерел для міцного здоров'я, ховали від нечисті худобу. Крім того, існувала традиція викочування жита 6 липня - посіви м'яли, буквально перекочуючись в положенні лежачи.

Народні прикмети на 6 липня

Соловей не співає на Аграфену - скоро урожай ячменю можна буде зібрати

Якщо йде дощ, то буде хороший урожай хліба

Якщо на Аграфену ріпу посіяти, то вона обов'язково вродить.

Більше про життя Прикарпаття та Закарпаття читайте на Depo.Закарпаття

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook