Для чого другого липня треба закопати пляшку медовухи, і як забезпечити собі солодке життя

Кілька днів у році пов'язані зі святим Зосимою - покровителем бджіл, і всі вони відрізняються прикметами і обрядами для бджолярів

Згідно з древніми повір'ями, саме день Зосими був найспекотнішим протягом усього року. Починається дозрівання хлібів. Починали 2 липня косити сіно і заготовляти його на зиму для худоби. Також на Зосиму починали запасати мед бджоли.

У році кілька днів пов'язані зі святим Зосимою - покровителем бджіл, і всі вони відрізняються прикметами і обрядами для бджолярів. Так, на липневого Зосиму бджоли починають мед заносити, стільники заливати, тому пасічники намагалися даремно їх не турбувати. Вони казали: "Роє, гуди, в поля лети, меду неси". На пасіці обов'язково розміщували разом з заселеними вуликами порожні, щоб ніхто, крім самого господаря, не знав, скільки їх насправді: врахувати бджіл не можна - переведуться.

Серед бджолярів також були поширені інші звичаї, яких намагалися дотримуватися, щоб отримати хороший урожай меду. Багато з них були раціональними або ж нагадували прикмети. Так, намагалися селити синиць під крильцями вуликів, оскільки вони знищують шкідників - це було цілком зрозуміло. Щодо ритуалів, то, до прикладу, на Зосима в землю закопували глечик з медовухою, вважаючи, що так можна задобрити покровителя бджільництва.

Крім того, 2 липня намагалися помолитися святому Іову, вважаючи, що це допоможе позбавитись наклепів і несправедливої образи.

Прикмети 2 липня:

Якщо бджоли купчасто летять до своїх вуликів - скоро буде дощ.

Бджоли сидять на стінках вуликів - до сильної спеки.

Перед посухою бджоли стають злішими, частіше жалять.

Без Бога не до порога, а без Зосими-Саватія - не до вулика.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття