Для чого 13 жовтня господині змінюють ковдри і подушки, а дітвору обливають водою

Була поширена традиція 13 жовтня обливати дітей через решето водою, бо вважали, що це допомагає захиститися від хвороб

У церкві 13 жовтня вшановується пам'ять святого Михайла, який відомий як перший митрополит Київський.

У цей день люди намагалися оновити свої подушки та матраци. Стару солому зазвичай спалювали, а новою набивали всі речі. Наближалося свято Покрови, тому необхідно було навести порядок у будинку. Викидали сміття, застеляли ганок і будинок свіжою соломою. 13 жовтня селяни асоціювали з соломою, оскільки вважали, що саме вона вбирає в себе всю силу землі. На соломі зазвичай спали, її використовували для виготовлення завіс для вікон, годували соломою худобу. Якщо літо було вологим, то солома гнила, але і тут її не викидали, а застосовували для того, щоб покривати дахи хат.

Господиня 13 жовтня обов'язково повинна була спалити стару солому. Хтось використовував клуні, а хтось викидав солому в піч, щоб захистити себе і близьких від вроку. Молилися також Михайлу і Григорію, щоб заміна соломи була виключно на благо.

Була поширена традиція 13 жовтня обливати дітей через решето водою, поставивши їх на поріг дому - вважали, що це допомагає захиститися від хвороб. До речі, решето і поріг вважалися символами потойбічного світу, межею між хатою і іншою землею. Решето також було пов'язане з достатком.

Народні прикмети на 13 жовтня

Сніг випав 13 жовтня - зима прийде ще нескоро, а в найближчі дні настане потепління

На липі й березі не залишилося листя до цього часу - рік буде легким, і навпаки, якщо листя ще видно, то зима буде достатньо суворою

Відлетіли журавлі - зима буде холодною і настане рано

Білка змінила шубку - прикмета, що зима буде м'якою і не морозною

Сухий сніг - літо буде хорошим, і можна буде зібрати багатий урожай

Місяць туманний, каламутний або блідий - чекай негоди

Багато горіхів, а грибів, навпаки, немає - прикмета, що зима буде суворою і сніжною.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття