Держлісагентство розслідує можливий відстріл рисі закарпатським лісничим

Державне агентство лісових ресурсів почало службове розслідування щодо можливого відстрілу тварин, занесених до "Червоної книги України", лісничим на Закарпатті

Про це інформує Depo.Закарпаття з посиланням на "ВВС Україна".

Державне агентство лісових ресурсів почало службове розслідування щодо можливого відстрілу тварин, занесених до "Червоної книги України", лісничим на Закарпатті.

"Незаконний відстріл тварин є злочином, за який передбачена відповідальність, зокрема, за вбивство червонокнижних видів тварин передбачена кримінальна відповідальність", - зазначили в агентстві.

"Держлісагентство жорстко засуджує будь-які подібні дії, особливо, якщо вони могли бути вчинені працівниками лісової галузі України", - додали у повідомленні.

Там підтвердили, що згаданий у публікації чоловік дійсно працює у лісництві.

"У разі підтвердження інформації будуть вжиті відповідні заходи", - додали у Держлісагентстві і пообіцяли повідомити про результати перевірки.

Рись в Україні зустрічається в Карпатах та на Поліссі. Згідно з "Червоною книгою", у першому регіоні чисельність її популяції оцінюють у 350-400 особин, у другому - до 80-90.

Однією з причин зникнення виду є браконьєрський відстріл.

Щодо тетерука, то в Україні поширений лиш один його вид - на Поліссі, у Карпатах, а також на півночі лісостепової смуги. Найбільше - у Житомирській області.

На початку 1970-их років Україні нараховували більше 66 тисяч цих птахів, однак до 2007-го їх залишилося трохи більше 13 тисяч.

Обидва види охороняє не лише українське, а й європейське законодавство.

Нагадаємо, що закарпатський лісничий похизувався підстреленими "червонокнижниками"

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття