Депутати облради пропонують виключити сухе вино з переліку підакцизної продукції

Закарпатські обранці  просять законодавчо врегулювати  розвиток  виноградарства і виноробства

Депутати облради пропонують виключити су…

Про це Depo.Закарпаття повідомила прес-служба облради.

Під час 13-ї сесії облради депутатський корпус ухвалив звернення щодо забезпечення розробки та прийняття нормативно-законодавчих актів, які регулюють діяльність у сфері виноградарства і виноробства, яке скеровано Верховній Раді України та Кабінету Міністрів України.

У документі зазначається, що, незважаючи на прийнятий Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку виробництва терруарних вин та натуральних медових напоїв", до цього часу неврегульованими на законодавчому рівні залишається ряд питань у сфері виноградарства і виноробства, а також питання користування землями, придатними під виноградники, без чого неможливо уявити належний розвиток виноробної галузі. Зокрема, існує необхідність у внесенні змін у відповідні Санітарні норми та Держстандарти, недосконалим є механізм надання державної підтримки у сфері виноградарства та виноробства.

Депутати Закарпатської обласної ради пропонують виключити сухе вино з переліку підакцизної продукції. Вони вважають, що варто розглянути питання реєстрації географічного зазначення походження товару відповідно до Угоди про асоціацію Україна – ЄС. "З цією метою просимо забезпечити виконання Угоди про зону вільної торгівлі України з ЄС у частині надання виноробній галузі України допомоги для виведення на ринок нових торгових марок виноробної продукції, а також провести заходи щодо диверсифікації ринків збуту виноробної продукції (країни Азії, зокрема Китай, Близького Сходу, африканського континенту тощо)", - йдеться у зверненні.

Законодавство у сфері виноробства передбачає наявність у виноробів власних виноградників. Разом із тим, не всі райони Закарпатської області мають придатні для розвитку виноградарства землі та належні погодні умови. А ті землі, які придатні для виноградарства, перебувають у користуванні державних підприємств, які сьогодні входять до переліку стратегічно важливих і позбавлені можливості бути приватизованими. Оскільки в минулому це були найкращі землі з великою кількістю сонячних днів, відповідними за структурою і складом ґрунтами та справді хорошими можливостями для вирощування винограду, така державна політика щодо закинутих підприємств потребує перегляду.

Також депутати зазначають, що кількість споживання вина в країнах Європейського Союзу в декілька разів вища, ніж в Україні. Основними причинами цього є те, що український споживач не вірить у якість українського вина, а український виробник не має належного доступу до мереж продажу. "Для вирішення цього необхідно на законодавчому рівні вирішити питання щодо популяризації якісного українського вина та забезпечення гарантованого доступу до мереж продажу винної продукції не менше, ніж 50% від загальної кількості", - йдеться у зверненні.

Депутати звертаються до Верховної Ради з проханням прискорити розгляд проекту закону про вилучення з переліку об'єктів права державної власності, які не підлягають приватизації, державних підприємств агропромислового комплексу області, заводів-радгоспів, землі яких розташовані у сприятливих для вирощування винограду кліматичних зонах, для залучення інвестицій та створення умов для ефективного використання майна.

Нагадаємо, що депутати Закарпатської обласної ради підтримали створення на Тячівщині дубового заказника.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme