День вчителя: Як святкувати, вітати і що дарувати у цей день

У першу неділю жовтня українці святкують мабуть одне з найвідоміших свят з числа нерелігійних – День вчителя

День вчителя: Як святкувати, вітати і що…

До професійного свята вчителів дотична чи не кожна родина в Україні. Тому до святкування долучаються усі – від малого до великого. Педагоги чекають на увагу у цей день, а учні вигадують як їх приємно здивувати.

У незалежній Україні цей день став святковим у 1994 році. Хоча історія свята на теренах нашої країни нараховує не одне десятиліття. Загалом у світі перші вперше почали відзначати педагогів ще у XIX столітті.

Історія свята

Розвиток технологій наприкінці XVIII століття породив потребу у кваліфікованих кадрах, зокрема і робітничих. Людей намагалися принаймні навчити читати і писати. Освіта стала доступнішою, тож була потреба і у більшій кількості вчителів. Навчання та вчителювання почали набувати рис масовості.

Перші дні вчителя відзначали на честь відомих філософів чи дотичних історичних подій. У 1966 році у Парижі на спеціальній міжурядовій конференції прийняли документ про становище вчителів. Ця подія датується 5 жовтням. У 1994 році цей день, як Міжнародний день вчителя, офіційно затвердили ООН та ЮНЕСКО.

У колишньому Радянському Союзі перша неділя жовтня стала святковою в 1965 році. В Україні цей день став офіційним святом через три роки після здобуття Незалежності.

День вчителя у 2020-му святкують 4 жовтня.

Традиції святкування Дня вчителя

учні у школі на День вчителя

Фото: Agencja Gazeta

Підготовка яскравих стінгазет і сценок  – так десятиліттями відзначали свято. Традицією, яку люблять і вчителі, і учні, є день самоврядування. Це єдиний день у році, коли школярі стають вчителями для молодших учнів.

Багато квітів і подарунків для педагогів – такими ця свято пам’ятають, ті хто вчився наприкінці 1990-х і на початку 2000-х. Та в якийсь момент це припинили робити масово. Хоча українці так звикли до цієї традиції, що за інерцією досі купують букет квітів для вчителів своїх чад.

Зараз повернулася традиція робити оригінальні вітання до Дня вчителя, щось вигадувати, залучити всіх до свята. Сценки, танці, яскраві костюми і багато посмішок – свято і для учнів, і для вчителів.   

Гарне вітання до Дня вчителя може стати запорукою гарних оцінок. Це скоріше жарт, проте в кожному жарті є дрібка правди. Тому ми підготували для вас побажання до Дня вчителя, які ви можете надіслати своїм педагогам, колегам чи друзям, які працюють у школі.

Вітання з Днем вчителя

У цей святковий день бажаю вам гарного настрою, щирих посмішок навколо і безліч вітань з Днем вчителя. Нехай ваші учні поздоровляють вас навіть після закінчення школи. Через рік, п’ять чи навіть п’ятнадцять. Адже вчитель – це Людина з великої літери. Вчитель – це більше, ніж професія!

***

Дякуємо вам, що навчаєте, виховуєте і показуєте нам шлях у майбутнє! Ваша праця – нелегка і надзвичайно відповідальна. Ми, ваші учні, у вирі свого підліткового максималізму не завжди показуємо, що цінуємо її. Проте у цей день ми хочемо вам сказати – ми поважаємо вашу працю, ваше терпіння і бажання навчити нас всьому, що ви знаєте. З Днем вчителя, наша дорога наставнице!

***

Дякуємо вам, за вашу кропітку працю! За ваші недоспані ночі, додаткові уроки, терпіння та наснагу знаходити все нові, і нові шляхи до наших бунтарських учнівських сердець. День вчителя – свято на яке ви заслужили роками своєї праці з сотнями учнів. Вітаємо і бажаємо вам радості, щастя та гармонії у всьому!

***

З Днем вчителя! У цю святкову жовтневу неділю бажаємо вам гарного настрою, не зважаючи на похмуру осінню погоду. Нехай цей день буде для вас світлим і радісним. Відзначте його у колі тих, хто нам найрідніший. Зі святом!

***

Наша люба вчителько! Ми, ваші учні, вітаємо вас з Днем вчителя! Дякуємо за ваші неймовірні уроки. З вами 45 хвилин минають як мить – цікаво, весело і пізнавально. Бажаємо вам щастя та злагоди в родині. А головне - міцного здоров’я, щоб ви навчили всьому що знаєте, ще багато таких школярів як ми. Зі святом!

***

Дорогі вчителі! Вітаю вас з професійним святом. Ваша праця – надзвичайно важлива. Адже саме ви виховуєте наступні покоління. Саме ваші учні невдовзі стануть випускниками і будуть розбудовувати своє село, місто і цілу Україну. Бажаю, щоб ви отримали від суспільства належну увагу і вашу працю оцінили по заслугах. З Днем вчителя!

Листівки до Дня вчителя

листівка до яДня вчителя

привітання до Дня вчителя

відкритки з привітаннями для вчителів

як привітати вчителя з професійним святом

побажання для вчителів

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"