Де на Закарпатті впроваджуватимуть "розумні" спеціалізації

Робоча група з числа фахівців і експертів регіонального розвитку визначилася із трьома секторами, де заплановано впроваджувати SMART-спеціалізації на Закарпатті

Про це повідомив директор департаменту економічного розвитку та торгівлі облдержадміністрації Денис Ман, пише Depo.Закарпаття.

Обговорення, аналіз економічних показників в області та практичні взаємодії влади, науки та бізнесу, що тривали протягом останніх 45 днів, дозволили визначитися з тими сферами, де заплановано впровадити "розумні спеціалізації". Йдеться про природно-оздоровчий туризм, біоекономіку, аудіовізуальний сектор. Протягом наступних двох тижнів буде визначено конкретний перелік завдань і заходів, а також проектів, які слід втілити до кінця 2020 року з метою підсилення конкурентоспроможності регіону через застосування інноваційних підходів та інструментів. Зазначені проекти стосуватимуться реалізації державної регіональної політики, науково-дослідних розробок та бізнес-проектів.

"Вже сьогодні ці три сфери мають не лише позитивну динаміку розвитку, але й тенденції до різких стрибків у формуванні валового продукту області. Йдеться про зростання їх частки через виробництво продукції та надання кількості послуг", – зазначає Ман.

Втілення в Україні ідеї SMART-спеціалізації є одним із важливих напрямів реалізації положень Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Застосування цього новітнього підходу є одним із ключових компонентів у можливості використання європейських структурних та інвестиційних фондів.

Нагадаємо, що до робочої групи, створеної згідно розпорядження голови Закарпатської ОДА, ввійшли науковці, експерти з регіонального розвитку, фахівці структурних підрозділів облдержадміністрації.

Читайте також: ЄБРР представив владі Ужгорода свій проект.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття