Цьогоріч на Закарпатті від вакцинації відмовилися близько 2,5 тисяч батьків

В Ужгородській міській раді говорили про проблеми вакцинації

Про це Depo.Закарпаття повідомила прес-служба міськради.

"Круглий стіл" щодо проблем вакцинації, зокрема проти кору, відбувся в Ужгородській міській раді. Йшлося і про важливість вакцинації загалом. Від ГО "Батьки за вакцинацію" для розповсюдження серед учнів шкіл міста передали роз'яснювальні плакати, буклети, іншу поліграфічну продукцію щодо важливості щеплень.

Проте, наголошувалося, потрібно найперше працювати з батьками дітей, бо за даними епідеміологів, протягом 10 місяців цього року від вакцинації на Закарпатті відмовилися близько 2,5 тисяч батьків.

Йшлося і про те, що одним із трьох індикаторів, за якими аналізуватимуть роботу сімейних лікарів, є кількість проведених щеплень. Учасники відзначили важливість того, щоб в Україні на законодавчому рівні, як у багатьох країнах світу, діяли жорсткі обмеження – на відвідування закладів, щодо умов навчання для тих, хто без медичних підстав відмовляється від щеплень, не вакцинує дітей.

За результатами "круглого столу" домовилися про план спільних дій, координацію роботи. Один із першочергових кроків – за співпраці управління освіти та медиків для проведення роз'яснювальної роботи налагодять відвідування планових батьківських зборів сімейними лікарями, імунологами, епідеміологами. Фахівці нададуть вичерпну інформацію про перебіг і можливі ускладнення від захворювань, для уникнення яких потрібно вакцинуватися, про необхідність забезпечення масового імунітету, безпечність щеплень.

Нагадаємо, майже чотири тисячі закарпатців захворіли на ГРІ протягом тижня.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття