Чому закарпатські діти отримують подарунки від Миколая двічі

На Закарпатті сезон новоріно-різдвяних свят розпочинається раніше

Чому закарпатські діти отримують подарун…

Якщо дітки по всій Україні з нетерпінням чекають 19 грудня - коли вранці знайдуть подарунки від Святого Миколая, то закарпатська малеча знає - з подарунками до них прийде ще один дідусь - Микулаш. Католики вшановують Святого Миколая 6 грудня.

На Закарпатті проживає чимало вірників західного обряду, для яких різдвяні свята починаються саме 6 грудня. В області, де у одній сім’ї переплатаються традиції багатьох країн, дітям подарунки спочатку приносить "угорський", "словацький" Микулаш, а вже потім  - "наш" Миколай.

Depo.Закарпаття підібрав кілька цікавих фактів про те, як відзначають цей день в інших країнах.

"Дитячим" день Святого Миколая став у Німеччині. Саме напередодні свята Миколая матері вручали дітям новий зимовий одяг, інші обновки. Діти отримували й солодощі - горіхи, сухофрукти та особливі солодкі хлібці з сушеними грушами (аналог українських миколайчиків-медівників), шкільне приладдя, зрідка іграшки, які клали в нові чи полагоджені й начищені старі черевики. Діти, котрі протягом року не слухалися батьків, діставали цього дня замість солодощів - в'язку різок. Хто гідний подарунка, а хто ні, - записано у "Золотій книзі", яку має при собі небесний опікун.

Чому закарпатські діти отримують вдвічі більше подарунків на Миколая-Микулаша - фото 1

Подібний звичай перейнявся до Австрії, Голландії, Чехії, Словаччини, Польщі, Хорватії. У деяких країнах нечемні діти замість різки дістають вуглину чи картоплину.

Чому закарпатські діти отримують вдвічі більше подарунків на Миколая-Микулаша - фото 2

Польські дітлахи до свята вішають повсюди чисті білі панчішки (або черевички). Миколай сюди приходить в одязі єпископа із золотим посохом.

Чому закарпатські діти отримують вдвічі більше подарунків на Миколая-Микулаша - фото 3

В Австрії в день свята спершу вулицями міст ходить зграя лихих Крампусів-чортів - відбувається справжній чортячий парад. Вони гримлять ланцюгами, кричать, лякають перехожих. Але ось на майдані біля собору з'являється Святий Ніколаус - і чортівня злякано відступає, тікає й ховається. Настає час подарунків.

Чому закарпатські діти отримують вдвічі більше подарунків на Миколая-Микулаша - фото 4

Лихий чорт, що приносить різки, ходить за Миколаєм у Хорватії та Словаччині. У Чехії ж, коли Святий Мікулаш рушає до дітей, його супроводять ангелик і чорт-паркел. Кожен з них має по книзі - там занотовані добрі та лихі справи кожної дитини. Перш ніж вручати дарунки, чиниться суд, чи заслужив малюк на небесні гостинці.

Чому закарпатські діти отримують вдвічі більше подарунків на Миколая-Микулаша - фото 5

У Нідерландах свято починається ввечері 5 грудня - діти й дорослі таємно дарують одне одному подарунки, які супроводять листівки з віршами, присвяченими адресату. У вірші слід передати всі найкращі побажання - так ніби це написав сам Святий Миколай. Саме ж свято починається вранці. 

Чому закарпатські діти отримують вдвічі більше подарунків на Миколая-Микулаша - фото 6

В Італії  на острові Сардинія невелике містечко Сассирі. Його покровителем вважається Микола Чудотворець, тому й головне свято міста припадає на 6 грудня. Уже багато років у Сассирі існує хороша традиція з назвою Rito delle nubili. Полягає вона в тому, що протягом усього дня у день Святого Миколая молодим нареченим дарують подарунки.

В Албанії день Святого Миколая більше відомий, як свято Ніколи Зимового. Албанці починають його відзначати ввечері 5 грудня та святкують весь день 6 грудня. У переддень свята люди в оселях запалюють свічки та постяться до півночі. А потім на стіл подається смажене ягня або свинина. Починається святкова трапеза, і люди говорять одне одному такі слова: "Нехай ніч Святого Миколая допоможе тобі!".

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme