Чому в Ужгороді впав будівельний кран і хто за це відповідатиме

Учора ввечері в центрі Ужгорода на будівництві семиповерхівки на Київській набережній впала стріла висотного крану

Будівництво на Київській набережній, 4 в Ужгороді розпочиналось скандально, скандали супроводжують його і далі. Щонайперше, ужгородців обурив той факт, що будівництво семиповерхового будинку домінуватиме в історичній частині міста і псуватиме вигляд архітектурного ансамблю. У міській раді заспокоювали – жодних порушень містобудівних умов нема, місце не відноситься до історичного центру, будівля впишеться в ареал. І будівництво розпочалось.

Уже 4 вересня зруйнувалася стіна колишньої будівлі, де раніше знаходилася санепідстанція. Поруч проводяться будівельні роботи і при ритті котловану порушили фундамент цієї будівлі, фундамент якої із каміння на глиняному розчині та стіну, зведену з повнотілої одинарної цегли.

Працівники управління Державного архітектурно-будівельного контролю Ужгородської міської ради зобов'язали забудовника та виконавця терміново укріпити стіни котловану, зупинити роботи з подальшого облаштування котловану та демонтувати стіну колишньої будівлі, виконуючи ці роботи з підвісної люльки, так, щоб унеможливити загрозу життю працівників.

І ось 6 вересня на будівництві семиповерхівки на Київській набережній під час монтування упала стріла крану. Як повідомили у міськраді, ахівці та генпідрядник будівництва вийшли на місце проведення робіт та прокоментували подію.

Начальник управління державного архітектурно-будівельного контролю Ужгородської міської ради Олександра Зотова повідомила, що будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудованими комерційними приміщеннями на Київській набережній, 4 ведеться відповідно до дозволу на виконання будівельних робіт, який зареєстрований в ДАБК і розміщений на сайті єдиного реєстру у загальному доступі. Відповідальність за вчорашній випадок - на виконавцеві монтування стріли баштового крану. У повноваженнях ДАБК, за словами Олександри Сергіївни, відслідковувати лише якість будівництва та чи немає відхилень від затвердженої документації.

Віталій Ляхович, начальник відділу управління Держпраці у Закарпатській області, зазначив, що монтажними роботами займався підприємець, дозвіл на монтаж баштових кранів у якого є. Разом з тим, дозвіл управління Держпраці на експлуатацію крану, який тепер монтується, у нього відсутній. Зазначив також, що наразі немає законодавчо передбачених підстав для проведення перевірки.

Прокоментував ситуацію і Михайло Гозда, генеральний підрядник будівництва. Він зазначив, що вчора проводився монтаж стріли крану, за ці роботи відповідає підрядна організація, яка працює на об'єкті. Запевнив, що вся необхідна документація наявна.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття