Чому у день Варвари, 17 грудня, з дому без особливої потреби краще не виходити

Казали, що в цей день приходить дуже сильний мороз, і зима починає мости мостити

У церкві 17 грудня вшановується Свята Варвара, яка жила приблизно в кінці III століття. Переказ свідчить, що Варвара народилася у Фінікії і виховувалася в родині язичника Діоскора. Оскільки з дитинства вона відрізнялася красою, батько замкнув її у вежі, щоб приховати від інших людей. Під час свого ув'язнення дівчина часто дивилася у вікно і думала про життя, вивчаючи навколишній світ. Згодом Варвара сама зрозуміла, що створити її зміг тільки Творець, і йому вона вирішила служити. Коли батько випустив Варвару з вежі, щоб підготувати її до заміжжя, дівчина скористалася цією можливістю для того, щоб прийняти християнську віру. Батько Варвари, дізнавшись про це, дуже сильно розгнівався і наказав бичувати дочку воловими жилами, розтираючи рани. Коли про вчинок Варвари дізнався ще й правитель, то він наказав стратити дівчину, що і зробив її батько, самостійно відрубавши мучениці голову. У переказі також сказано, що через деякий час після смерті Варвари на її батька обрушився гнів Господа - його вбило блискавкою.

17 грудня селяни зазвичай вирушали вранці в церкву для того, щоб помолитися святій Варварі про здоров'я і благополуччя. Вірили, що свята допоможе уникнути смерті без покаяння, яка вважається найстрашнішим покаранням у християн. Крім того, Варвара була також заступницею всіх жінок, які чекали дітей або просто просили про здоров'я своїх дітей. Саме тому, в народі день Варвари часто називали Бабиним святом.

Люди говорили про те, що з 17 грудня день стає довшим. Насправді, ці прикмети не зовсім вірні - суть в тому, що сніг відбивав світло, а тому, світлий час доби трохи продовжувалася. З цієї причини жінки намагалися побільше шити і прясти.

Без особливої необхідності в цей час з будинку не виходили, оскільки можна було заблукати і замерзнути - такі були прикмети, популярні в народі.

Народні прикмети на 17 грудня

Мороз вдарив - погода буде такою ж в найближчі дні

Зоряне небо на Варвару віщує швидкі морози, а тьмяне небо - відлига

Якщо дим з труби 17 грудня вгору піднімається, то холоди протримаються тривалий час, і навпаки

Захід забарвлений в червоний колір - буде ясна погода

Якщо на вулиці тепло - буде багатий урожай льону

Ясна зоряне небо 17 грудня - чекай похолодання.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття