Чому третього грудня можна досхочу лаятися, але тільки на всіляку погань

"На Прокла нечисть проклинай", - говорили в народі

Чому третього грудня можна досхочу лаяти…

У церкві 3 грудня вшановується пам'ять святого Прокла, який жив приблизно в V столітті і служив єпископом в Константинополі. Богослов'я він навчався у самого Івана Златоуста. Отримав хороші знання в області Священного писання, а також оволодів ораторським мистецтвом, що й дозволило йому проповідувати християнство. Відомо, що саме Прокл став свідком явлення апостола Павла Іоанну. Вже після смерті останнього Прокл займає посаду єпископа. У цьому сані він активно проповідував, всіляко викриваючи єресь і язичництво. Крім цього, Прокл дбав про знедолених і прославився численними чудами. У період патріаршества Прокла стався руйнівний землетрус, і місцеві жителі разом із Проклом вийшли на вулицю, щоб помолитися. Під час молитви маленький хлопчик був піднятий на небо, після чого повернувся цілим і неушкодженим, розповівши, що чув спів ангелів. Слова хлопчика повторили люди - і землетруси більше не відбувалися. Після цього багато хто навернувся у віру.

"На Прокла нечисть проклинай", - говорили в народі. Це потрібно було зробити 3 грудня для того, щоб злі сили не нашкодили людям і не вийшли з-під землі, де вони перечікували морозні дні. Вірили, що нечисть, незважаючи на холоднечу, 3 грудня може вискочити з-під землі в будь-який момент і нашкодити людині. Саме тому були поширені захисні змови. Вони могли проходити як у вигляді молитви, так і у формі лайки. Також молилися святому Проклу, просили про те, щоб нечисть нікого не турбувала. Усі вентиляційні отвори в хаті люди часто перетинали паличками або скіпами, вимовляючи спеціальну змову. 3 грудня часто молилися святому Проклу про благополуччя і удачі в поїздці.

Народні прикмети на 3 грудня

Якщо сніг у цей день піде, то 3 червня буде дощова погода

Якщо людина народилася 3 грудня, то буде наділеною здатністю майструвати. В якості талісмана їй рекомендується носити корали

Снігур співає 3 грудня, а сорока під стріху ховається - скоро буде завірюха

Сильний сніг пішов рано вранці - вдень буде ясно та сонячно

Дрова тріщать у печі 3 грудня - прикмета до того, що буде морозний день

Вночі та рано вранці 3 грудня йде сильний сніг при слабкому вітрі - ясна погода буде.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"