Прикмети 7 червня: Чому у день Івана треба остерігатися медової роси і холодної ночі

Цей день - одне з п'яти свят, що відзначаються протягом року на честь Іоанна Хрестителя

Прикмети 7 червня: Чому у день Івана тре…

У церкві 7 червня відзначається день пам'яті Іоанна (Івана) Предтечі або Іоанна Хрестителя. Саме Іван був найближчою людиною для Ісуса Христа з числа його учнів. Він зміг передбачити не лише прихід Спасителя за землю, але і його смерть в ім'я віри. Пізніше Іоанн сам хрестив Ісуса у водах Йордану.

День цей називають по-різному: Іван-медяна роса, Іоанн Предтеча, Іванів день. Саме з 7 червня починалися так звані медові роси, які, згідно з повір'ями, є дуже шкідливими.

За старих часів, коли не існувало дієвих засобів боротьби з шкідниками, борошнисті (медові, солодкі) роси ставали справжнім лихом для сільських жителів. Борошниста роса представляла собою солодкі виділення черв'яків і попелиці, які харчуються соками рослинності. Казали: "Випала медова роса - морова на худобу пішла". Боролися з цією напастю різними способами. Наприклад, проводили худобу через попелище від багаття. Але звичайну росу дуже шанували і говорили: "Без роси і трава не росте". 7 червня старалися помолитися святому Іоанну Хрестителю, щоб попросити його вберегти городи від цієї напасті. Також у цей час висаджували капусту, починала зацвітати липа.

У цей час все ще можливі заморозки у грунті, а тому, рекомендують вкривати на ніч всі рослини. Можна висаджувати зелені саджанці на укорінення, садити капусту.

Народні прикмети на 7 червня

Рясна роса вранці - прикмета того, що буде сонячний і теплий день. Якщо роси 7 червня, навпаки, немає, то після обіду, швидше за все, дощ буде

Багато квітів 7 червня на горобині - буде хороший урожай вівса

Горобина зацвіла пізно - осінь довгої буде

Скотина захворіла - борошниста роса напала

Роса випала 7 червня - буде хороший урожай льону і конопель

Земля сира до цього часу - прикмета того, що буде хороший урожай хліба, і навпаки.

Нагадаємо, у що раніше вірили люди, і якими були традиції 6 червня.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"