Для чого 6 квітня палять багаття і ліжка, а спати лягають у холоді

Раніше у цей день селяни очищали хати і двори від нечисті, палили багаття за дворами, обходили хати. Також спалювали старі солом'яні ліжка, щоб вигнати злих духів

Для чого 6 квітня палять багаття і ліжка…

У церкві 6 квітня вшановується пам'ять святих Якова і Захара. Для подорожніх вечорами запалювали багаття, що вказували їм дорогу до храму і відганяли нечисту силу. У цей день селяни очищали хати і двори від нечисті, палили багаття за дворами, обходили хати. Вважалося, що біси не виносять навіть згадки імені святих цього дня і біжать від того місця, де вшанують їхню пам'ять.

Крім того, день 6 квітня був присвячений підготовці до Благовіщення. Слов'яни намагалися переробити всю нагальну і важливу роботу. Обов'язковою була вечеря. Існувала прикмета: якщо незаміжня дівчина в цей день відправитися в храм, то в цьому році вона обов'язково вийде заміж. У церкву 6 квітня також відправлялися для того, щоб освятити насіння для посадки - вважалося, що в цьому випадку воно дасть чудовий урожай. Для того щоб була видна дорога до церкви, запалювали вогнища. Люди молилися у церквах, відвідували в'язниці, щоб роздати гостинці ув'язненим.

Селяни 6 квітня обов'язково обкурювали зимову одежу і домашній скарб ялівцем, що, згідно з стародавніми віруваннями, дозволяло людям захиститися від пристріту. Також спалювали старі солом'яні ліжка, щоб вигнати злих духів. Стрибали через вогонь, а печі не топили і спати лягали в охолоджених приміщеннях - у сінях. У хаті могли залишатися діти і старі.

Народні прикмети на 6 квітня

Якщо вночі не надто холодно, то весна буде ранньою

Роса вранці - для коней багато корму (мався на увазі багатий урожай проса)

Сніг пішов 6 квітня - буде хороший урожай гречки

Вдарив мороз - буде багатий урожай проса

Сніг розтанув до Благовіщення - значить, в цьому році снігопадів більше не буде

У ніч на Благовіщення треба вивісити мокрий рушник. Якщо він висохне до ранку - чекай багатого врожаю. Якщо залишиться мокрим - прикмета до того, що влітку буде неврожай

Потепліло на вулиці - чекай морозів. Проте вони довго не протримаються, і дуже скоро настане літо.

Нагадаємо, у що раніше вірили люди і яких традицій дотримувалися 5 квітня.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"