ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Чому Шандор Петефі назвав Ужгород брудним і неохайним

По дорозі до своєї коханої, що жила в Трансильванії, в Ужгороді зупинявся на нічліг Шандор Петефі. Письменник не був у захваті від міста, про що свідчать його нотатки
Depo.
8 травня 2015 08:00
ФОТО: depo.ua
Чому Шандор Петефі назвав Ужгород брудним і неохайним
Чому Шандор Петефі назвав Ужгород брудним і неохайним

На кадастровій карті - фрагмент центральної частини Ужгорода XIX століття. Посеред Торгової площі (нині пл. Ш. Петефі) можна побачити контури будівлі легендарного постоялого двору "Чорний орел", в якому 11 липня 1847 року, по дорозі до своєї коханої, що жила в Трансильванії, зупинявся на нічліг Шандор Петефі.

Письменник був не в захваті від міста, про що свідчать його нотатки, пише Закарпаття.depo.ua з посиланням на Prozak.Карту і свідчення Ш. Петефі подає на сторінці у соцмережі Фейсбук відома спільнота Transcarpathian Heritage.

Власними враженнями від міста поет пізніше поділився у своїх "Дорожніх листах":
"...Унґвар - надзвичайно погане місто. Брудне і неохайне. Якраз таке, як п'яна людина, котра впала в калюжу, і брудна, хитаючись, іде додому...".

Але повернемось до "Чорного орла". Цей постоялий двір та корчма знаходились тут ще з часів Другетів. У 1791 році заклад зафіксовано в документах під назвою "До орла". Будівля була кам'яною та вкрита дерев'яною покрівлею - шинґлами. Всередині знаходилось вісім кімнат та кухня.

Чому Шандор Петефі назвав Ужгород брудним і неохайним - фото 1

На кінець XIX століття "Чорний орел" почав занепадати, і у 1904-1906 роках будівлю розібрано у зв'язку із аварійним станом. Нині тут діє школа мистецтв.