Чому п'ятого січня краще не лягати "під ніж" і напекти пряників

Народженим у День Федула рекомендують носити обереги з червоного або чорного агата, оскільки вони захищають своїх власників від темних сил

Чому п'ятого січня краще не лягати "під…

5 січня відзначається День Федула Зимового. По погоді цього дня судять, яким буде весь листопад. Народженим у День Федула рекомендують носити обереги з червоного або чорного агата, оскільки вони захищають своїх власників від темних сил. До речі, вважалося, що ті, хто народився 5 січня, будуть хорошими пастухами.

Також 5 січня вшановують пам'ять святого православної церкви Ніфонта Кіпрського, який вважається захисником від нечисті і злих сил.

Народні прикмети на 5 січня

 1. Якщо в цей день сніг із сильним вітром, значить, місяць липень буде дощовим і сирим. Також передбачали погоду в нобре місяці.
 2. Говорили: "Прийшов Федул, вітер подув - значить, урожай буде хорошим"
 3. Якщо 5 січня народилася дитина, значить, він виросте щасливою. Особливо це стосувалося випадків, коли малюк з'являється на світ увечері, після заходу сонця. Називали таких дітей у відповідності зі святцами в цей день - Василиями, Нифонтами, Наумами, Федулами, Феоктистами, Павлами. Дівчинку 5 січня могли назвати Анастасією на честь Дня Святої Анастасії, що відзначається 4 січня
 4. У День Федула покладається читати Священне Писання і молитися Богородиці
 5. У день Федула, 5 січня, можна і потрібно працювати, щоб завершити всі справи до Різдва
 6. Намагалися не працювати з гострими предметами (вилами, сокирами, ножами). За прикметами вважалося що, якщо людина пораниться в День Федула, то весь рік буде тяжко хворіти. До речі, навіть сьогодні багато людей з цієї причини побоюються хірургічного втручання в день 5 січня і намагаються переносити операцію на інший час.
 7. Не можна 5 січня підшивати поділ, інакше проживеш менше, ніж відведено
 8. Якщо вітер на Федула супроводжувався рясним снігопадом, то вважалося, що липень буде дощовим
 9. Снігопад у безвітряну погоду - прикмета до хорошого врожаю
 10. У День Федула чаклуни наводять порчу на господарів та худобу, а тому, проводились різноманітні обряди очищення. Пекли 5 січня пряники у формі корів, овець, півників. Загортали випічку в чисту матерію і клали до Різдва в затишне місце, щоб нечисть не зіпсувала, бо, за прикметами, це можливо.
 11. Якщо кішка 5 січня лізе на піч - сподівайся затяжних морозів
 12. Якщо кури поводяться неспокійно - бути хуртовині
 13. Якщо кінь 5 січня хропе, буде сніжна буря

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"