Чому на Калинника-Малинника, 5 серпня, не можна довго спати

Раніше 5 серпня не прийнято було спати допізна

5 серпня припадає день пам'яті святих Феофіла, Трохима і тринадцяти мучеників, що постраждали в період гонінь, організованих у відношенні християн імператором Діоклетіаном у III-IV ст. Коли всіх цих людей привели на суд, вони не погодилися відмовитися від віри в Бога і поклонятися ідолам. Саме тому мучеників піддали катуванням, а потім перебили їм гомілки і відправили в палаючу піч. Однак Бог створив диво - і мученики самі вийшли з печі, будучи абсолютно здоровими. Після того мучеників обезголовили.

Раніше у цей день не прийнято було спати допізна. Казали: "Хорошому господарю день малий". Тим більше, що ночі до 5 серпня і так ставали довшими - важливо було встигнути виконати усі роботи про настання сутінків. Саме 5 серпня зазвичай починалася страда - роботи у селян було більше ніж достатньо. До того ж, в лісі до 5 серпня достигали ягоди, і вирушали їх збирати. Господиням необхідно було встигнути зробити домашні заготовки - компоти, варення, джеми. Тому, у народі день 5 серпня часто називали Калинник-Малинник. Також з'явилася назва дня Трохим-Безсонник - не було коли спати.

Люди зажди дуже цінували калину, бо вона, по-перше, відома як хороший медонос, а, по-друге, з неї можна готувати цілющі зілля і кошти. Знахарі і лікарі рекомендували використовувати настій з кори калини для лікування захворювань нервової системи і судомах. Ягоди калини використовували для лікування хвороб шлунково-кишкового тракту, авітамінозу. Калина відома як сечогінний і загальнозміцнюючий засіб. Шкірні захворювання можна вилікувати настоєм з квіток калини. 

Любили селяни і малину, яка містить в собі безліч корисних властивостей. Вона була відома як антисептичний, потогінний засіб, який допомагає впоратися з застудою. 

Прикмети 5 серпня:

Трохим-Бессонник, пора жнив

Гарному хазяїнові день малий

У жнива одна турбота - не стояла б робота

Якщо йде робота - спати небажання

Жати - не дрімати

Довго спати - добра не видати

Довго спати - з боргом устати

На Трохима - калинники-малинники

Якого куща ягода, такого вона й смаку

З малинників лика невеликі, так ягоди солодкі; а з калинника лик надереш, так ягід у рот не візьмеш

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook