Чому 8 грудня не можна скаржитися на погоду і снідати перед роботою

У народі говорили, що настав Клим Холодний, оскільки погода псувалася, випадав сніг, дув холодний вітер

У церкві 8 грудня вшановується пам'ять Папи римського Климента I, який належав до числа 70-ти апостолів. Про життя Климента відомо не дуже багато. Він народився у багатій родині римських жителів. Батьки Климента незабаром після його народження вирушили до Афін морським шляхом. Однак корабель потонув. Климент, його батьки і ще троє братів вижили, але втратили один одного. Климент думав, що його близькі померли і став задумовуватися над тим, що відбувається після смерті. Саме таким чином він приходить до Бога. Після хрещення Климент зміг відшукати своїх батьків.

У народі говорили, що Климент приводить із собою сувору зиму. Вважалося, що не можна починати роботу після сніданку - трудитися 8 грудня було потрібно саме натщесерце. Пов'язано це було з тим, що, наприклад, тієї ж молотьбою займатися складно, якщо шлунок повний - буде важко нахилитися, знизиться рухливість.

8 грудня жінки починали прясти, сівши біля вікна, через велику кількість снігу світла було достатньо. З будинку без потреби намагалися не виходити, оскільки казали, що в цей час близько хати вовки збираються. Особливо небезпечно було вийти куди-небудь в темний час доби.

Обов'язково 8 грудня ходили до церкви для того, щоб помолитися святому Клименту. Матері часто просили у святого захисту для своїх дітей.

Було поширене вірування в злих духів, яких називали Тріскун. Казали, що в зимовий період, втому числі, 8 грудня, такі духи ганяються у полях і дмуть в кулаки. Тріскун стукає по гілках і стовбурах дерев, по промерзлій землі. Влітку вони зазвичай дрімають, але взимку прокидаються і з першим снігом потрапляють на землю. Говорили, що дуже не любив суворий дух тих, хто на холоднечу скаржиться, і може покарати їх хворобами. Тому важливо було завжди бути бадьорим і веселим - саме тоді мороз нагородить міцним здоров'ям і гарним рум'янцем.

Народні прикмети на 8 грудня:

Якщо сніг іде, то літо дощовим буде

Якщо людина народилася 8 грудня, то в якості талісмана їй треба носити гірський кришталь або корунд

У мороз на річковому льоду 8 грудня видна зверху вода - чекай потепління і дощ

Великі снігові горби з сильним інеєм при промерзлій землі - прикмети до того, що буде хороший урожай

Ранні півні чутні 8 грудня - буде потепління.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття