Чому 4 травня не треба багато працювати і саме час трохи полаятися

Раніше у цей день виходили за околицю і починали викрикувати прокльони на адресу нечистої сили 

Чому 4 травня не треба багато працювати…

Сьогодні, 4 травня, вшановують пам'ять мучеників Януарія, Прокла, Фавста, Созія та інших. Януарій в юному віці присвятив життя богослужінню. У період гонінь при імператорі Діоклетіані, Созія і Прокла закрили в темницю, куди приходив регулярно Януарій для читання літургії. Одного разу язичники схопили його і двох мучеників. Кинули в піч, але вони залишилися неушкодженими. Після цього імператор наказав віддати християн на поталу хижакам, але і тварини не чіпали їх. У результаті, Януарія, Созія і Прокла обезголовили.

Народ, серед всіх мучеників, для назви дати вибрав святого Прокла. Причиною цього стало співзвучність імені з поняттям "прокляття", так як у цей день люди проклинали нечисть. Так, 4 травня виходили за околицю і починали викрикувати прокльони на адресу нечистої сили, повернувшись обличчям на західну сторону. Було поширене вірування про те, що в ніч на 4 травня відьми робили траву отруйною, а тому, слід зробити все, щоб вигнати їх з полів і городів.

Намагалися четвертого травня не працювати, а приділяти увагу саме різноманітним обрядами, бо вважалося, що відьми можуть нашкодити худобі і знищити її. А саме від домашніх тварин безпосередньо залежало життя людини в старовину.

Також у цей період молоді дівчата водили хороводи навколо яблуні і співали пісні. Говорили, що вони плекали (лялили - стар.) хорошу погоду. Тому, 4 травня прозвали Ляльником.

Народні прикмети на 4 травня

Дощ 4 травня йде з високих хмар - земля просочиться вологою добре

Перший грім звучить сильно і гулко - чекай багатого врожаю хліба

Дрібний дощ 4 травня йде повільно - буде негода

Навесні мураха ситий і чистий - прикмета передвіщає, що урожай пшениці буде багатим.

Нагадаємо, у що раніше вірили люди і яких традицій дотримувалися 3 травня.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"