Чому 4 липня називають найромантичнішим днем, а без липи цього дня не обійтися

Вважалося, що той, хто зрубає липу, в лісі неодмінно заблукає, а якщо липа біля будинку засохла - до поганих змін в дім і сім'ю

У церкві 4 липня відзначали пам'ять святого Іуліана (Юліана) Тарсійского, який постраждав за віру під час гонінь, організованих імператором Максиміліаном в Антіохії. Пізніше були виявлені мощі Юліана, які, як з'ясувалося, мають чудодійну силу, оскільки над ними відбувалися чудеса.

У народі цей день, 4 липня, трактувався дуже романтично. Казали, що в стародавні часи жили двоє закоханих по імені Улян та Уляна. Одного разу Улян ходив на полях і луках, кликав Уляну, а та сиділа на березі, задивившись на води бурхливої річки. Отямилася Уляна тільки ввечері, прибігла на луг, але Улян в цей час пішов до річки іншою дорогою. Так Улян та Уляна розминулися, а зараз до цих пір не можуть зустрітися.

У цей день було прийнято займатися збором квітів липи. Готували 4 липня з квіток різні відвари і зілля, що володіють потогінними, бактерицидними, жарознижувальними та іншими властивостями. З цим днем в народі було пов'язано велика кількість повір'їв і прикмет, за якими намагалися дізнатися, якою буде погода в найближчі дні і місяці.

Прийнято було саме 4 липня збирати липу, яка, згідно з давнім віруванням і прикметами, могла рятувати людину від пристріту. Використовували квіти липи для лікування кашлю, застуди, отруєнь. Готували спеціальний липовий порошок, який може заліковувати опіки і зупиняти кровотечу. Відомо, що дівчата використовували липу в косметичних цілях. Наприклад, липовий настій робив шкіру м'якою і гладкою, а сік зміцнював волосся. Подейкували про те, що, хто липу зрубає, той обов'язково в лісі заблукає. Дуже поганою прикметою було, якщо липа, що росте в саду будинку, засихала - це віщувала хвороби або навіть смерть.

Народні прикмети на 4 липня

Гримить протяжно — до довгої негоди

Якщо після дощу сонце яскраво сяє і пече — до вечора знову буде дощ

Якщо липа у дворі засохла - чекай біди

Якщо рослини 4 липня заражені борошнистою росою - саме сьогодні потрібно боротися з цим шкідників

Квітки липи, зібрані в цей день, будуть володіти цілющою силою.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття