Прикмети 30 липня: Чому дівчатам варто поводитись чемно, аби не розгнівати батька

Селяни з відходом липня вже починали замислюватися про наступаючий холод і піклувалися про те, аби добре пережити осінь і зиму

Прикмети 30 липня:  Чому дівчатам варто…

30 липня відзначали пам'ять святої Маргарити Антіохійської та Лазаря. Досі невідомо, чи жила Маргарита насправді. У переказі йдеться про те, що народилася вона в Антіохії в родині язичницького жерця на ім'я Едесси. Однак Маргарита не захотіла поклонятися ідолам і вона прийняла християнство, за що батько прогнав її з дому. Після цього Маргарита стає пастушкою, і доля розпоряджається так, що вона зустрічає римського префекта Олімврія.

Зачарований красою дівчини, він пропонує їй одружитися при одній умові - вона повинна відректися від Христа. Однак Маргарита відмовилася це зробити. Розгніваний Олімврій піддав Маргариту тортурам, а потім вбив її. Відомо, що в католицькій церкві Маргариту включають в список 14 святих помічників – стародавніх святих, які допомагали людям при різних обставинах. У православній церкві Свята Маргарита відома під ім'ям Марини Антіохійської.

Марина стала жертвою гонінь на християн за часів імператора Діоклетіана. Родом вона була з Антіохії. Батько її був язичницьким жерцем. Дівчина сповідувала себе християнкою, після чого її примушували відректися від віри й принести жертву ідолам. Після відмови це зробити, її посадили до в'язниці, а пізніше обезголовили. Особливою повагою Марина користується в Греції, і в її честь там споруджено велику кількість храмів.

В один день з Мариною, 30 липня, поминають також і Лазаря, який народився на території міста Магнезія і прийняв постриг у дорослому віці. Після цього він селиться на горі Галісія неподалік від Ефеса. До нього починають приходити віруючі, в результаті чого утворюється громада, а згодом - ще й монастир.

Колись вважали, що 30 липня - час блискавок і блискавиць, які віщували посуху та пожежі. Тому заборонялося дивитися на блискавці або без особливої потреби виходити з дому 30 липня. Насправді, блакитні спалахи блискавиць були провісниками гроз, але в народі на цю тему виникла дуже красива легенда: колись жила царівна Марина у володіннях Морського царя, яка в один прекрасний день втекла з батьківських покоїв на землю. З тих пір батько гнівається, коли згадує про непокірної дочки, і пронизує небо вогненними стрілами.

Селяни з відходом липня вже починали замислюватися про наступаючий холод і піклувалися про те, аби добре пережити осінь і зиму.

Народні прикмети на 30 липня

Якщо гроза 30 липня трапилася - осінь теж буде дощовою

Гроза - взимку будуть хуртовини

Жаркий і сухий день 30 липня віщує малосніжну і холодну зиму

Вдень дуже жарко, а вночі холоднішає - прикмета того, що наступний день буде ясним і сонячним.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"