UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Чому 29 квітня не варто ходити біля річок, треба поговорити з овочами і прихопити з дому скатертину

Вважалося, що 29 квітня необхідно працювати в городі. Саме цього дня особливо дбали про майбутній урожай овочів

Чому 29 квітня не варто ходити біля річо…

Сьогодні, 29 квітня, згадують трьох сестер: Хіонію, Агапію, Ірину (Аріну). Згідно з переказами, три дівчини: Хіонія, Агапія й Ірина, разом з іншими благочестивими християнками, ховалися від язичників, які їх переслідували. Коли жінок зловили, привели до суду, де імператор Діоклетіан намагався змусити відректися їх від віри.

У результаті відмови, Хіонію і Агапію стратили, а Ірину відправили в публічний будинок. Тим не менше, тут до неї ніхто не наважився навіть доторкнутися. Згодом, мученицю також стратили.

До цього часу водойми входили в постійні русла, через ща залишалися розмиті береги. Боячись, що берег може обрушитися, люди говорили: "Аріна — увірви берега!".

29 квітня - день сприятливий для початку розсади. Практично для кожного овоча був свій заговор. Приміром, про капусту говорили: "Не будь голінаста, будь пузата; не будь порожня, будь туга; не будь красна, будь смачна".

Вважалося, що 29 квітня необхідно працювати в городі. Білили дерева, садили овочі. Говорили, що якщо капусту посадити на Аріну, то вона виросте соковитою, смачною і великою.

Щоб капустяні качани вродили міцними і тугими, перший посаджений 29 квітня паросток потрібно було накрити чавунцем, а потім - великим горщиком. Зверху його покривали білою скатертиною і придавлювали каменем. Також 29 квітня вимовляли змови. Селяни зазвичай встромляли в грядки кропиву для того щоб захистити капусту від паразитів. Також перерізали навпіл і закопували в грунт черв'яка, якого побачили на грядці. До 29 квітня зацвітала вільха, намагалися посадити гречку в цей час.

Народні прикмети на 29 квітня

Зацвіла вільха - можна сіяти гречку

Ліщина "запалала" - прикмета до того, що ліс пора садити

Яри "грають", а потім підмерзають - перешкод урожаю буде багато.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook