ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Чому 28 березня не можна мити голову, треба сховати на одязі шпильку і обов'язково піти у ліс

У цей день з особливою повагою треба було говорити про ліс, який був годувальником, давав гриби, ягоди, дичину і м'ясо, цілющі трави

Depo.
28 березня 2017 07:00
ФОТО: depo.ua

У церкві 28 березня вшановується пам'ять святого мученика Нікандра, який, працюючи лікарем, здійснив велику кількість добрих справ. Так, Нікандр відвідував в'язнів у тюрмах, втішав мучеників, ховав тих, кого стратили. Одного разу, коли Нікандр намагався поховати християн, розтерзаних левами, його побачили імператорські стражники, які схопили його і стратили.

У народі 28 березня називали не інакше, як "лісовий догляд". Він присвячувався лісу. Селяни, закінчивши роботу, вирушали в ліс, щоб поклонитися місцевим духам. Люди з давніх часів ставилися до лісу по-особливому, адже саме він давав людині домашнє начиння або інвентар - все вироблялося з дерева. Крім того, ліс часто виконував захисну функцію, оскільки пройти через дику хащу дуже складно.

У цей день знахарі збирали трави і цілющі рослини, заговорювали їх, готували різні зілля. Потрібно було саме 28 березня знімати порчу, лікувати хвороби голови. Також це був чудовий час для виготовлення амулетів.

Не можна цього дня мити голову - інакше чекає розлука з родичами. Побачити вночі 28 березня ангела у сні - гарний знак і ознака довголіття.

Потрібно до самого заходу носити шпильку на одязі, щоб вона не була видна оточуючим - це допоможе уникнути пристріту. Аналогічну роль грають два персні - ними можна замінити шпильку.

Народні прикмети на 28 березня

Якщо на Нікандра весняних вод мало, і вони течуть неспішно, то рік буде несприятливим

У похмурий день 28 березня сонце з'явиться з-за хмар тільки на заході - чекай нещастя

Горобці цвірінькають - ясна погода настане

Щоб виття вовків 28 березня спати не заважало, потрібно перевернути подушку

Прилетіли чайки - чекай льодоходу і теплої погоди

Чайки у воді купаються - на дощ

Голосно цвірінькають горобці - прикмета того, що буде ясна погода

Яскравий захід - швидше за все, наступні дні будуть дуже дощовими

Голова 28 березня свербить - чекай дрібних неприємностей

Весняні води течуть повільно - буде неврожай.

Більше новин про життя Закарпаття читайте на Depo.Закарпаття