Прикмети 27 липня: Чому цього дня без особливої потреби на вулицю не виходять

Стародавні повір'я говорили про те, що 27 липня на світло виходить нечиста сила у вигляді блискавки, яку дуже боялися і намагалися без особливої потреби не залишати свої будинки під час грози

Прикмети 27 липня: Чому цього дня без ос…

27 липня вшановується пам'ять святого Акіла - одного з 70 апостолів. За походженням він був іудеєм і народився в Понте, але згодом жив у Римі, поки імператор Клавдій не видав указ про його вигнання. Разом зі своєю дружиною Прісциллою Акіла оселився в Коринті і там познайомився з апостолом Павлом. Разом вони стали займатися розповсюдженням християнської віри.

Крім того, 27 липня – це один з днів, в які вшановується пам'ять Стефана Махрищського – відомого чудотворця і засновника декількох монастирів.

Вважалося, що з 27 липня поступово настає осінь. Тим більше, що день видавався похмурим і дощовим – нерідко здіймався сильний вітер, починалися грози.

Стародавні повір'я говорили про те, що 27 липня на світло виходить нечиста сила у вигляді блискавки, яку дуже боялися і намагалися без особливої потреби не залишати свої будинки під час грози. Погода стає дуже мінливою в цей період.

Була поширена прикмета,що саме 27 липня потрібно обов'язково задобрити Польового – духа, який живе у полі. Це необхідно для того, щоб він захищав посіви від негоди. Для цього 27 липня готували горщик каші, який залишали у останньої смуги жнив. На саму смугу клали пучок жита. Вважалося, що цей обряд є запорукою доброго врожаю в наступному році. Поширені були дозори - коли селяни по черзі виходили в поле і стежили за тим, щоб сіно не розвіяв вітер, який в цей період міг бути досить сильним. Вірили в те, що нечиста сила 27 липня може обернутися птахом, домашніми тваринами і навіть дитиною. Щоб запобігти капості з боку бісів, люди уважно спостерігали за полями.

Головною небезпекою того часу були блискавки, від яких люди часто гинули. Однак все-таки з часом помітили, що одні дерева блискавки б'ють набагато частіше, ніж в інші. Так, згодом зрозуміли, що не варто перебувати в грозу під сосною, ялиною, дубом, березою – їхнє коріння сягає глибоко в землю і виконують роль своєрідних "антен"-провідників блискавки. А ось невисокий чагарник вважали найкращим притулком. Під час грози намагалися читати спеціальні замовляння.

Після дощу з'являлося багато грибів, і за ними в ліс 27 липня відправляли дітей, оскільки дорослі були зайняті польовими роботами.

Народні прикмети на 27 липня

Чайки плавають у водоймах - погода буде гарна

Якщо Польового нагодувати кашею - прикмета до того, що він захистить посіви від негоди

Нагадаємо, у що раніше вірили люди, і якими були традиції 26 липня.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"