Чому 22 листопада треба провести "ревізію" у шафі, бути щедрим і подумати про зиму

На Матрону прийнято було робити подарунки бідним людям

Чому 22 листопада треба провести "ревізі…

У церкві 22 листопада вшановується пам'ять преподобної Матрони Царгородської, яка жила в Константинополі в V столітті. В юності їй довелося вийти заміж за заможного чоловіка. У шлюбі Матрона народила доньку і в якийсь момент зрозуміла, що їй хочеться служити Богу. Матрона часто відвідувала храм, де проводила багато часу в молитві та спілкуванні з благочестивими людьми. Згодом вона стала наслідувати їм, тримала піст, через що почала конфліктувати з чоловіком. У результаті, Матрона прийняла рішення залишити сім'ю і стала служити Богу.

Жінка вирішила відправитися в чоловічий монастир, щоб чоловік не зміг знайти її. Віддавши дочку на виховання, Матрона переодяглася в чоловічий одяг, обстригла волосся і вирушила в чоловічий монастир, де представилася євнухом. Довгий час вона жила в монастирі преподобного Вассіана, але коли ігумен розкрив секрет, відправив в жіночий монастир, і там Матрона також провела тривалий термін, вражаючи всіх своїм благочестям. Згодом вона сама стала ігуменею.

У народі поширене вірування про те, що Матрона зиму ставить на ноги на небесах, яка ослабла від сильних і частих відлиг, закликаючи в помічники холодні вітри. Саме тому 22 листопада дуже часто спостерігається вітряна погода. Прийнято було в цей день давати милостиню бідним і убогим, обдаровувати їх одягом, предметами побуту. Тому напередодні господині перевіряли скрині і зайві речі роздавали. Також 22 листопада переглядали теплий одяг, щоб зрозуміти, що носити взимку. Саме Матронин день відмінно підходив для того, щоб розлучитися зі старими речами - такими, що не використовувалися більше трьох років.

Народні прикмети на 22 листопада

Вранці іній видно - у наступному році буде хороший врожай вівса

Дощ пішов - прикмета, що пшениця вродить

Снігопади віщують негоду в травні

Якщо 22 листопада іній покриє дерева, то скоро настануть сильні морози

Туман пророкує відлигу у найближчі дні

Качки досі у водоймах плавають і не відлітають навіть в холодний день - тепло збережеться ще довго

Якщо людина народилася 22 листопада, то її талісманом є рубін

Гуси вийшли на лід - прикмета, що буде потепління

Якщо віддати кому-небудь 22 листопада стару, але невипрану річ, - своє щастя в чужі руки віддати

Якщо сон приснився на Матрону, то він збудеться на наступний день опівдні.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook