Чому 22 липня, у "чорничний" день, треба таємно закопати огірок

Раніше саме 22 липня починали пробувати перші огірки

У день 22 липня відзначається день пам'яті святих мучеників Кирила і Панкратія. Батьки Панкратія народилися на території Антіохії. Батько Панкратія, дізнавшись про народження Ісуса, вирішив відправитися в Єрусалим разом зі своєю родиною. Там він став свідком численних чудес, скоєних Спасителем, після чого він повірив у Бога і познайомився з учнями Ісуса. Пізніше один з апостолів хрестив Панкратія. Згодом апостол Петро запропонував Панкратію разом з ним відправитися в Кілікію і Антіохію, де в той час перебував і апостол Павло. Пізніше Павло і Петро висвятили Панкратія в єпископи, і багато років він керував сіцілійським містом Тавроменія. Але одного разу під час повстання язичників Панкратій був побитий камінням і помер від отриманих ран.

22 липня згадують і святого мученика Кирила, який служив єпископом під час правління імператора Максиміліана. У 84 роки він був приведений на суд, де його стали примушувати відректися від Христа. Однак Кирило не побажав поклонятися ідолам, в результаті чого його вирішили спалити. Але Бог зберіг йому життя, і імператор, побачивши чудо, розпорядився відпустити Кирила. Правда, зовсім скоро він знову був заарештований, і на цей раз його стратили.

За народними традиціями, прийшов час пробувати перші огірки, які вже дозрівали до 22 липня. До речі, була поширена традиція закопувати огірок в затишному місці в землю і робити це таємно від оточуючих - вважалося, за прикметами, що в цьому випадку урожай буде хорошим.

22 липня називали "чорничним" днем: селяни навіть на час відволікалися від косовиці і приділяли увагу збору чорниці. З її допомогою очищали кров, лікували печінку.

Народні прикмети на 22 липня

Багато чорниці вродило - зима буде морозною

Чорниця ще не дозріла до 22 липня - буде холодна осінь

Перший зібраний огірок потрібно обов'язково закопати на городі таємно від сусідів, щоб забезпечити хороший урожай

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття