ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Чому 22 липня, у "чорничний" день, треба таємно закопати огірок

Раніше саме 22 липня починали пробувати перші огірки

Depo.
22 липня 2018 07:00
ФОТО: depo.ua

У день 22 липня відзначається день пам'яті святих мучеників Кирила і Панкратія. Батьки Панкратія народилися на території Антіохії. Батько Панкратія, дізнавшись про народження Ісуса, вирішив відправитися в Єрусалим разом зі своєю родиною. Там він став свідком численних чудес, скоєних Спасителем, після чого він повірив у Бога і познайомився з учнями Ісуса. Пізніше один з апостолів хрестив Панкратія. Згодом апостол Петро запропонував Панкратію разом з ним відправитися в Кілікію і Антіохію, де в той час перебував і апостол Павло. Пізніше Павло і Петро висвятили Панкратія в єпископи, і багато років він керував сіцілійським містом Тавроменія. Але одного разу під час повстання язичників Панкратій був побитий камінням і помер від отриманих ран.

22 липня згадують і святого мученика Кирила, який служив єпископом під час правління імператора Максиміліана. У 84 роки він був приведений на суд, де його стали примушувати відректися від Христа. Однак Кирило не побажав поклонятися ідолам, в результаті чого його вирішили спалити. Але Бог зберіг йому життя, і імператор, побачивши чудо, розпорядився відпустити Кирила. Правда, зовсім скоро він знову був заарештований, і на цей раз його стратили.

За народними традиціями, прийшов час пробувати перші огірки, які вже дозрівали до 22 липня. До речі, була поширена традиція закопувати огірок в затишному місці в землю і робити це таємно від оточуючих - вважалося, за прикметами, що в цьому випадку урожай буде хорошим.

22 липня називали "чорничним" днем: селяни навіть на час відволікалися від косовиці і приділяли увагу збору чорниці. З її допомогою очищали кров, лікували печінку.

Народні прикмети на 22 липня

Багато чорниці вродило - зима буде морозною

Чорниця ще не дозріла до 22 липня - буде холодна осінь

Перший зібраний огірок потрібно обов'язково закопати на городі таємно від сусідів, щоб забезпечити хороший урожай

Більше про життя Прикарпаття та Закарпаття читайте на Depo.Закарпаття

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook