Чому 21 березня не варто нічого планувати, треба принести вербу додому і зустрітися з найдорожчими

Цей день був присвячений вербі - вважалося, що її гілочки виганяють з дому труднощі і скорботу

Depo.
21 березня 2017 07:00
ФОТО: depo.ua

Саме 21 березня був днем весняного рівнодення, і в народі говорили, що з цього моменту починається весна. Прилітали жайворонки, і з цієї нагоди господині випікали печиво у вигляді таких птахів. "Жайворонками" 21 березня пригощали дітей, і вважалося, що таке печиво на столі символізують радість, благополуччя і щастя.

Намагалися саме на Вербоносицу, 21 березня, наламати як можна більше гілок верби і розвісити їх в будинку. Це приносить чистоту, красу, здоров'я. Якщо гілку верби поставити на столі у домі, то вона вижене всі труднощі і скорботи з дому, принесе щастя сім'ї.

Кажуть 21 березня: "Кого вербою б'ють, у того тіло буде легким", тобто хвороб не буде. Вірили, якщо розім'яти вербу, покласти її на голову і накрити хусткою, то можна позбавитися від головного болю. А от самому садити вербу у дворі власного будинку - до смерті.

У цей день не можна починати серйозні справи, оскільки успіху не буде. Також не варто будувати плани на майбутнє - швидше за все, їм не судилося збутися.

Якщо в цей день побачиш людину, яку любиш, значить любов буде щасливою і довгою. Тому намагалися проводити час з дорогими людьми.

Цього дня можна вийти на перехрестя ввечері і сказати: "Раз, два, три!", і тоді можна побачити своє майбутнє. Проїде червона машина - зустрінеться любов. Чорна машина віщує неприємності, зелена - гроші, синя - мрії здійсняться, сіра - будуть зміни в житті, жовта - чекає успіх.

Народні прикмети на 21 березня

Птахи в'ють гнізда з сонячної сторони - літо буде достатньо холодним

Рано прилетіли жайворонки - прикмета, що весна буде теплою

Сніг 21 березня ще не зійшов, але верба вже зацвіла - погода буде теплою

Туман з'явився - чекай заморозків

Небом швидко пливуть високі хмари - скоро настане тепло

Сонячний день 21 березня віщує тепле літо. А якщо на вулиці холодно і похмуро, то літні місяці будуть такими ж

Сніг лежить 21 березня в полях нерівно, горбами - можна розраховувати на багатий урожай овочів

Багато води навколо - прикмета того, що рік буде врожайним.

Більше новин про життя Закарпаття читайте на Depo.Закарпаття