Чому 20 серпня вже можна прощатися з літом, і що в цей день має бути на столі

У народі 20 серпня відзначали настання осені і поступове завершення літа

Чому 20 серпня вже можна прощатися з літ…

20 серпня - день Марина-Пімена. Подвійну назву свято отримало за іменами двох мучеників - преподобного Пімена і мученика Марина. Пімен народився в XI столітті і з дитинства був схильний до різних хвороб, будучи дуже слабкою дитиною. Одного разу Пімен став просити батьків відвести його в Києво-Печерську лавру. Батько і мати послухали свого сина і, прийшовши в обитель, стали гаряче молитися про те, щоб Пімен видужав. Однак сам же Пімен просив Бога продовжити його страждання і вирішив постригтися в чернецтво. У переказі йдеться про те, що постриг здійснили ангели, і коли кілька мешканці монастиря прийшли назустріч Пімену, то знайшли його в чернечих шатах. Довгі роки преподобний хворів, але одного разу, незважаючи на це, зміг сам зцілити людину з важкою недугою, взявши з нього обіцянку служити йому до самої смерті. Чернець був досить ледачий, і незабаром його знову вразила важка хвороба. Пімен знову вилікував людину, давши йому аналогічне повчання. Видужав сам Пімен за три дні до своєї смерті. Це допомогло йому завершити всі свої справи і попрощатися з родичами.

Крім того, 20 серпня вшановується пам'ять мученика Марина, який жив за часів правління імператорів Галлієна і Валеріана в III столітті. Згідно з переказами, він був страчений язичниками, які відрубали йому голову.

Після Марина-Пімена в ліс за малиною більше не ходять. У народі 20 серпня відзначали настання осені і поступове завершення літа. Спостерігали за журавлями, які саме в цей час відправлялися в теплі краї. Починають 20 серпня сіяли озимину. Завершується пора літніх гроз.

20 серпня на столі обов'язково були пироги з малиновою начинкою - цим відзначали завершення літа.

Прикмети 20 липня:

Якщо зміна місяця (народжується місяць) відбувається вранці – буде тепла погода, а якщо ввечері – холодна.

Туман зникає після сходу сонця – погода очікується хороша.

Якщо лелеки готуються до відльоту, осінь буде холодною, а зима – ранньою.

Ластівки збираються у великі зграї – до грози.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook