Чому 19 жовтня варто підбити підсумки і зробити запаси їжі

Раніше у день Дениса і Фоми підводили підсумки господарського року

Чому 19 жовтня варто підбити підсумки і…

Говорили, що на Дениса Позимского 19 жовтня в небі можна в останній раз побачити купчасті хмари в цьому році - вважалося, що з цього моменту настане зима, холоди почнуться. Селяни 19 жовтня підводили підсумки господарського року. Молилися апостолу Фомі.

19 жовтня наповнювали комори різними припасами: овочами, хлібом, варенням, консерваціями, солоними грибами. Вірили, що чим більше припасеш до 19 жовтня, тим простіше буде пережити зиму - продовольства вистачить до настання теплих днів. Вважалося, що Фома дуже любить запасливих і ощадливих людей. А ось, марнотратство не вітає.

19 жовтня зазвичай підбивали підсумки року та визначали, чи вдалося отримати дохід від своєї діяльності. Обов'язково відправлялися вранці 19 жовтня до церкви і ставили свічку святому Фомі. В особливо урожайні роки можна було накрити багатий стіл і як слід поїсти в цей день.

Згідно з Святим Письмом, Фома був одним із 12 апостолів, який не повірив у воскресіння Ісуса Христа. Жив він у Галилеї і займався рибальським промислом точно так само, як апостоли Яків, Іван та Петро. Фому учні часто називали "близнюком", оскільки зовні він був дуже схожий на Христа. Фома не повірив у воскресіння Ісуса, то він сам з'явився до Фоми і показав йому свої рани. Згодом Фома продовжував проповідувати християнство на території Персії і Індії. Помер мученицькою смертю в I столітті, загинувши від рук язичників. До речі, в народі існує приказка "Фома невіруючий", походження якої пов'язано з особистістю святого.

Прикмети 19 жовтня:

Одягай теплу сукню з Фоми

Фома — ломить засіки, все бери задарма

Фома — великі корми

На безлюддя і Фома дворянин

Кажуть про Ярему, а він про Фому. Били Фому за Єрьоміну провину

Перший сніг сухий — обіцяє хороше літо.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"