Чому 19 жовтня треба підбити підсумки року, що минає, і зробити запаси на наступний

У народному календарі 19 жовтня відзначають день Фоми та Дениса Позимового

Згідно зі Святим Письмом, Фома був одним із 12 апостолів, який не повірив у воскресіння Ісуса Христа. Жив він у Галилеї і займався рибальським промислом так само, як апостоли Яків, Іван та Петро. Фому учні часто називали "близнюком", оскільки зовні він був дуже схожий на Христа. Фома не повірив у воскресіння Ісуса, то він сам з'явився до Фоми і показав йому свої рани. Згодом Фома продовжував проповідувати християнство на території Персії і Індії. Помер мученицькою смертю в I столітті, загинувши від рук язичників. У народі існує приказка "Фома невіруючий".

Також 19 жовтня відзначали день Дениса Позимового і казали, що в небі можна в останній раз побачити купчасті хмари в цьому році - вважалося, що з цього моменту настане зима, почнеться холод. Селяни 19 жовтня підводили підсумки господарського року.

19 жовтня наповнювали комори різними припасами: овочами, хлібом, варенням, консерваціями, солоними грибами. Вірили, що чим більше припасеш до 19 жовтня, тим простіше буде пережити зиму - продовольства вистачить до настання теплих днів. Вважалося, що Фома дуже любить запасливих і ощадливих людей. А ось марнотратство засуджує.

19 жовтня зазвичай підбивали підсумки року та визначали, чи вдалося отримати дохід від своєї діяльності. Обов'язково відправлялися вранці 19 жовтня до церкви і ставили свічку святому Фомі. В особливо урожайні роки можна було накрити багатий стіл і добряче поїсти в цей день.

Прикмети 19 жовтня:

Одягай тепле вбрання з Фоми

На безлюддя і Фома дворянин

Перший сніг сухий обіцяє хороше літо.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook