Прикмети 18 лютого: Чому у день Гафії треба мало спати і прогулятися вночі

Спати в ніч на Гафію не можна, тому що, за прикметами, біси в будинок проникнуть

Прикмети 18 лютого: Чому у день Гафії тр…

У церкві 18 лютого вшановують святу мученицю Гафію, яка постраждала за віру під час гонінь на християн. Народилася Гафія у заможній родині. Про неї дізнався місцевий градоначальник і наказав воїнам привести дівчину. Градоначальник намагався обманом залучити Гафію до язичницької віри, але вона відмовилася. Гафію засудили до тяжких тортур, але в першу ж ніч після мук до неї прийшов апостол Петро і залікував всі рани. Коли ж градоначальник розпорядився продовжити тортури, Бог навів землетрус, і перелякані жителі звернулися до мучителя з вимогою припинити знущання над Гафією. Градоначальник відправив її назад у в'язницю, де вона і померла.

У народі вважали, що Гафія протегує рогатій худобі. Саме тому їй молилися про здоров'я тварин, просили зберегти їх від пристріту.

Також існувало повір'я, що на день Гафії, 18 лютого, лютує коров'яча смерть - злий дух. Щоб захистити від нього тварин, жінки виходили вночі з сохою, обходили село, відзначаючи перехрестя хрестами. Вважалося, що соха проводить борозну, за яку не заступає нечиста сила. Якщо 18 лютого на шляху траплявся звір, його треба було вбити, оскільки думали, що в ньому сидить злий дух.

Крім цього, 18 лютого - день поминання мертвих. Потрібно помолитися в храмі за їхні душі. Особливо це стосується померлих насильницькою смертю.

Це був дуже небезпечний період, оскільки у багатьох сім'ях припаси до 18 лютого закінчувалися, і якщо виникала необхідність їх поповнити, доводилося робити покупки за високою ціною.

Спати в ніч на Гафію не можна, тому що біси в будинок проникнуть. Труби 18 лютого замазували глиною, а всі щілини затикали гілками чортополоха - вважалося, що це допоможе відлякати нечисть.

Народні прикмети на 18 лютого

Морозний день - весна буде ранньою і теплою, а влітку не буде дощів

Немає снігу 18 лютого - чекай посуху в літній період. Якщо вдаряє мороз - прикмета до того, що, швидше за все, літо буде спекотним

Якщо на Гафію тепло, то зима вже закінчилася - можна чекати весну

Якщо на вулиці 18 лютого стоїть морозна погода, то літо, згідно з прикметами, буде теплим і без дощів.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"