Чому 17 березня треба обов'язково підмести в будинку, взути нове взуття і нічого не купувати

У цей час з теплих країн повертаються перелітні птахи, а вони, за народними віруваннями, є провісниками весни

Якщо птахи відразу починають вити гнізда, то весна буде дуже теплою і погожою. 17 березня - день, в який прийнято виганяти з дому злих духів.

Якщо в цей день старша в сім'ї жінка начисто вимете будинок (приділяючи пильну увагу зоні біля печі), то мару, за прикметами, разом зі сміттям викине. Проте варто пам'ятати, що як тільки перелітні птахи знову відправляться в теплі краї, вона може повернутися в житло.

Селяни 17 березня поспішали підготувати шпаківні для граків - цих птахів дуже поважали в народі, оскільки граки були не тільки провісниками весни, а й цінними помічниками для людей, адже вони знищували комах, які шкодили рослинам. Саме з цієї причини згодом стали говорити, що граки також захищають будинок від злих духів. Якщо граки в'ють гніздо біля будинку, значить, мара в оселю не проникне - так говорили в народі.

Незаміжні дівчата 17 березня ворожили: вони швидко вибігали на подвір'я і дивилися, хто зустрінеться на їхньому шляху. Якщо це буде жінка - швидше за все, вдасться вийти заміж цього року.

Вважалося, якщо в цей день нове взуття взути, то шия хворіти не буде. Не потрібно робити 17 березня великі покупки - швидше за все, вони будуть марними.

Народні прикмети на 17 березня

Якщо граки прилетіли - за три тижні сніг розтане, і настане справжня весна

Граки прилетіли раніше 17 березня - рік буде неврожайним

Якщо людина народилася 17 березня, то буде дуже працьовитою

Якщо граки 17 березня всілися на старі гнізда - чекай весни найближчим часом

Сонячна і ясна погода - у лісі буде багато ягід

Перелітні птахи 17 березня з насиджених місць зриваються - буде повінь. Також можна очікувати сильних вітрів, дощів та іншу біду.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття